Сімейна психологія

Як покращити стосунки з чоловіком або дружиною?

Взаємини між подружжям з кожним роком, проведеним разом, вимагають більшої уваги, взаємної роботи і вдосконалення. Як бути, якщо знайти згоду та зрозуміти один одного стає складним завданням? Дізнайтеся прості поради, які допоможуть покращити стосунки в родині!

Дізнайтеся прості поради, які допоможуть покращити стосунки в родині, в нашому матеріалі!

Дізнайтеся прості поради, які допоможуть покращити стосунки в родині, в нашому матеріалі!

Період початку стосунків дарує велику кількість відкриттів, цікавих моментів, захоплює бажанням розчинитися у партнері, але з часом пристрасть вщухає, спільне життя стає звичним, розмови буденними, частіше виникають сварки і розбіжності. Про що варто пам’ятати, щоб взаємини з половинкою приносили кожному з вас позитивні емоції?

Спільні цілі. У кожного з нас є цілі або бажання і часто вони відрізняються від тих, до яких прагне половинка (це може бути наслідком різних інтересів, захоплень, сфер роботи і зайнятості), але у вас обов’язково повинні бути сімейні цілі, вектор напрямку, за яким  ви рухатиметеся. Якщо таких цілей немає – варто попрацювати над цим питанням: виділіть час, разом подумайте про те, яким ви бачите майбутнє, обов’язково пропишіть всі бажані пункти і терміни на їх виконання (від глобальних цілей до більш локальних: будь то придбання машини, поїздка на відпочинок або нова коляска для малюка). Разом стежте за досягненням планів, корегуйте їх і поповнюйте список (це варто робити систематично).

Читайте також: Як перестати ревнувати?

Повага і ще раз повага. Якщо ви не поважаєте один одного, бути щасливими разом просто не вийде, адже повага – це основа. Цей пункт можна віднести і до особистої свободи (у кожного з вас має бути вільний час для себе), і до поваги близьких вам людей (батьків один одного, друзів і т.п.), і, власне, партнерів один до одного. Це глибоке почуття, яке повинно виражатися не тільки щодо конкретних дій і прийнятих рішень, а й подумки.

Сімейні таємниці. Не виносьте на загальне обговорення особисті моменти (секрети, сварки, домисли і подібне). Пам’ятайте, що обговорюючи свою половинку з друзями, ви самі руйнуєте ваш сімейний світ.

Приймайте рішення разом. У стосунках обов’язок за прийняття рішень повинні нести обидва партнери (будь то вибір садка для дитини, подарунок до дня народження або що-небудь інше). Враховуйте думку один одного, радьтеся, шукайте компроміси. Незабаром ви відчуєте, що удвох це робити набагато простіше і приємніше.

Проводьте час удвох. Не має значення, чи є у вас діти і чи завантажені ви роботою. Не забувайте знаходити час для своєї половинки: рушайте на прогулянку, пограйте в боулінг, відвідайте виставку або проведіть вечір вдома за смачною вечерею. Головне – не обговорюйте в цей час проблеми, а насолоджуйтеся відпочинком у приємній компанії.

Не тягніть ковдру на себе. Іноді жінки починають виконувати чоловічі обов’язки або навпаки (хтось може вважати, що зробить це швидше або краще), але кожен повинен виконувати певні завдання сімейного життя. Якщо ви забираєте частину роботи своєї половинки, з часом це входить в норму, і вимагати виконання інших обов’язків ви не можете. Допомагайте один одному, але не перетягуйте ковдру на себе.

Читайте також: Як подружитися з власною дитиною?

Дякуйте. Помічайте всі старання, цінуйте позитивні моменти, зусилля, які прикладає кожен з вас. Говоріть про свою вдячність, і кожному захочеться робити ще більше.

Вибачайте. Всі оступаються і роблять помилки. Вибачати потрібно вчитися, адже без цього ви не зможете будувати стосунки довго. Якщо ви вибачте тільки «для вигляду», але подумки прокручуватимете ситуацію або дію раз за разом, це позначатиметься і на ваших взаєминах.

Любіть недоліки. Пам’ятайте, що ви самі вибрали партнера і недоліки є у кожного, навіть у вас. Навчіться приймати особливості, не намагаючись їх змінити.

Читайте також: Як знайти час жити, якщо ви постійно на роботі?

Проявляйте почуття. Не забувайте говорити, що кохаєте один одного, обіймати вашу половинку, проявляти ніжність і турботу.

Бережіть стосунки, працюйте над ними, довіряйте один одному, будьте щирими і пам’ятайте, що кохання постійно потрібно підживлювати добрими і позитивними моментами, проведеними разом!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Дякуємо!

Тепер редактори знають.