Сімейна психологія

Як подружитися з власною дитиною?

З кожним роком дорослішання малюка відкрите та довірливе спілкування чада з батьками стає справжньою рідкістю. Як бути, якщо зв’язок втрачено, які прості дії допоможуть завоювати взаємну повагу в родині, як подружитися з власною дитиною? Дізнайтеся ТОП-10 порад у нашому матеріалі!

Як подружитися з дитиною? Дізнайтеся 10 корисних порад в матеріалі!

Як подружитися з дитиною? Дізнайтеся 10 корисних порад в матеріалі!

Одними з основних своїх завдань батьки бачать годування і турботу про здоров’я чада, але ось про встановлення дружнього зв’язку багато хто навіть не замислюється, виконуючи день у день тільки стандартні та необхідні дії. Звісно, створювати сприятливу атмосферу для довірчих взаємин потрібно з раннього дитинства і приділяти цьому питанню час і увагу. У якому б віці не була дитина зараз, ці прості поради допоможуть вам подружитися:

1. Поміняйтеся з дитиною місцями. Вік значення не має, у такій маніпуляції важливо зрозуміти сенс і систематично застосовувати її на практиці. Поставте себе на місце дитини, спробуйте відчути, як саме вона мислить, відкинувши свої знання і досвід. Це допоможе краще зрозуміти дитину, а також розібратися, як краще аргументувати свою позицію. При цьому не варто поводитися як дитина, а тільки пояснити доступним способом.

2. Вчіться слухати. Це вміння дуже важливе, адже привчивши дитини з раннього віку ділитися з вами переживаннями, почуттями і подробицями свого життя, ви закладаєте фундамент майбутнього спілкування. Обов’язково цікавтеся, як пройшов день, що робив ваш малюк, уточнюючи подробиці та деталі (враховуйте, про що цікаво говорити не вам, а йому).

Читайте також: Як знайти час жити, якщо ви постійно на роботі?

3. Свобода вибору. Надавайте дитині можливість вибирати. Звичайно, вибір буде здійснюватися з прийнятних варіантів, але він повинен бути. Це дасть зрозуміти чаду, що його думка важлива, а також навчить прийняттю рішень і відповідальності. Наприклад, уточніть, який сніданок хотіла б дитина, у чому відправитися на прогулянку і т.п.

4. Ні порожнім заборонам. Всім відомо, як тільки нам щось забороняють – цього починає хотітися більше. Кожне «ні» має бути аргументовано. Поясніть дитині, чому вона не може зробити так, як хоче, до яких наслідків призведе вчинок доступними і зрозумілими виразами. Підштовхніть малюка до самостійного прийняття правильного рішення.

Спільне дозвілля - чудова основа для міцної дружби з дитиною!

Спільне дозвілля – чудова основа для міцної дружби з дитиною!

5. Проводьте час разом. Спільне дозвілля – чудова основа для міцної дружби. Відправляйтеся разом на роледром, пейнтбол, в мотузковий парк (дозвілля вибирайте за інтересами та віком чада). Активний і веселий відпочинок покаже вас з іншого боку, відкриє нові теми для розмов і поповнить загальні позитивні враження.

6. Уроки – не все життя. Як тільки в житті з’являється домашнє завдання, інші аспекти в багатьох сім’ях не просто йдуть на другий план, а просто зникають з поля зору. Пам’ятайте, що навчання – це добре, але дбайте в рівній мірі про почуття дитини і переживання.

7. Не порівнюйте! Це помилка, яку здійснюють практично всі батьки. Пам’ятайте, що кожна дитина – індивідуальність і особистість, подавайте хороші приклади, але не порівнюйте досягнення однолітків крихітки і його. Це легко може подарувати занижену самооцінку та абсолютну невпевненість в собі. До цього пункту можна віднести і лайки. Пам’ятайте, що звичні для вас висловлювання можуть зовсім інакше сприйматися малюком (ледар, незграбний і подібні).

Читайте також: Як обрати дитині друга-кошеняту

8. Розвивайтеся з дитиною. Цікавтеся захопленнями чада, поглиблюйте свої знання в сферах, які вам невідомі. Це допоможе підтримати розмову, зацікавити, продумати цікаві ідеї для спільного відпочинку, покаже, що вам дійсно цікаве життя маленького.

9. Стати опорою. У всіх спірних ситуаціях приймайте бік дитини, навіть якщо вона не має рацію. Не варто відчитувати та лаяти дитину при всіх, дочекайтеся моменту, коли ви зможете поговорити віч-на-віч, прояснив ситуацію. Дитина повинна відчувати, що може звернутися до вас в будь-якій ситуації, отримавши не докір, а захист і аргументовану позицію.

10. Любіть вашого малюка! Цей пункт найважливіший. Пам’ятайте, що фальш дітьми відчувається за кілометр. Не приховуйте ваші почуття: обіймайте дитину в будь-якому віці, говоріть, що любите її, доводячи це своєю поведінкою.

Пам’ятайте, що ви – приклад для дитини! Розвивайтеся разом, показуйте власними діями, як правильно, приділяйте час вашому чаду, вивчайте спеціальну літературу і дитячу психологію, і ви станете справжніми друзями!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Дякуємо!

Тепер редактори знають.