Наречена для тата

7 правил ідеального батька для дівчинки

Батько точно так само, як і мати, повинен брати участь у вихованні доньки. Однак, деякі татусі вважають, що пальму першості в цьому питанні потрібно передати матері. Це припущення помилкове! Роль батька у вихованні доньки важлива на кожному з етапів її життя. Читайте в нашому матеріалі, яких правил потрібно дотримуватися, щоб бути хорошим батьком.

Наречена для тата, психология

 Більше на тему: «Наречена для тата»-2: оголошено дату старту в 2019 році

Робіть компліменти своїй дружині

Жіночність дочки формується залежно від того, наскільки батько цінує ці риси в дружині. Не потрібно лаятися в присутності дитини, розмовляйте м’яко, виконуйте прохання, робіть компліменти своїй дружині. Все це впливає на формування правильного типу стосунків у майбутній сім’ї вашої дочки.

Не оцінюйте!

Комунікація з дочкою грає одну з ключових ролей в побудові взаємин із батьком. Спробуйте стати для своєї дочки найкращим другом. Якщо вона захоче поділитися з вами таємницями, наприклад, розповісти про перші кохання не оцінюйте, а просто підтримайте. Якщо ви будете занадто часто критикувати своє чадо, то, швидше за все, вона закриється у собі та перестане вам довіряти.

Наречена для тата, психология

Більше на тему: Самотні татусі: найпопулярніші татусі, які виховують дітей без дружини

Захищайте!

Ваша дочка повинна знати, що її батько завжди прийде на допомогу, якщо в цьому буде потреба. Захищайте доньку, якщо її ображають у школі, вислухайте її, якщо вона просить. Але не варто нав’язуватися. Дозвольте дочці самій спробувати вирішити свої питання.

Дбайливо ставтесь до емоцій дочки

У взаєминах із дочкою батькам слід бути дуже уважними. Дівчинка не повинна боятися ділитися своїми емоціями, і батько в цьому може їй допомогти. Тут варто запитувати: «А що ти з цього приводу відчуваєш?». Як стверджують психологи, якщо дівчинка ділиться своїми переживаннями з батьком і вміє відкрито говорити про свої емоції чоловікові, то щасливе сімейне майбутнє їй забезпечене.

Наречена для тата, психология

Більше на тему: Поради для татусів-одинаків стосовно виховання дітей

Говоріть дочці компліменти

У дорослому житті дівчата часто шукають собі хлопця, схожого на її батька. Тому батьки, особливо тато, мають сприяти розвитку позитивної самооцінки, виражаючи схвалення її здібностей і зовнішності. Батько повинен говорити компліменти своїй доньці, її потрібно хвалити й акцентувати увагу на талантах, а не на недоліках.

Запитуйте у дочки поради

Дівчинці дуже важливо почуватися потрібною, особливо у старшому віці. Ви можете разом вирішувати сімейні питання, планувати дозвілля або відпустку. Дитина повинна вчитися висловлювати свою думку й нести за неї відповідальність.

Наречена для тата, психология

Більше на тему: Методики розвитку дитини після року: порада психолога Тетяни Ларіної

Поважайте особистий простір

У кожного члена сім’ї має бути свій особистий простір, до якого потрібно ставитися з повагою. Особливу увагу слід приділити цьому питанню батькові, коли його донька вступає в пубертатний період. Наприклад, ви можете почати стукати в двері кімнати дитини або в ванну кімнату. Дівчатка-підлітки часто соромляться змін, що відбуваються з їхнім тілом. Як батько ви можете показати правильний приклад поваги до особистого простору підростаючої молодої жінки.

Читайте нас також у Viber та Telegram СТБ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: