Наречена для тата

Наречена для тата: Анна Кушнерук про виховання дітей самотніми батьками

Виховувати дитину самостійно чоловікам набагато складніше, ніж жінкам, що породжує відмінності в їхніх методах виховання. Психолог Анна Кушнерук поділилася своєю думкою стосовно цієї теми й дала кілька практичних порад самотнім батькам.

iStock-635953890

Більше на тему: 7 правил ідеального батька для дівчинки

Кому складніше виховувати дітей самостійно: чоловікові чи жінці

Питання про те, кому складніше одному виховувати дитину — чоловікові чи жінці, вже давно є предметом дискусій. Думка психологів говорить про те, що представникам сильної статі впоратися з цим завданням набагато складніше. «Однозначно, в нашому світі чоловікові складніше виховувати дитину без партнера, — коментує Анна Кушнерук. — Справа не лише в тому, що суспільство має до цього складне ставлення або що татові важче в питаннях побуту. Справедливості заради варто зазначити, що чоловіки, які беруть на себе господарські справи, завжди організовані та компетентні в цьому, адже чоловічий розум упорядковує все до дрібниць і робить функціональним. Справа в тому, що татові важче, ніж мамі, вміщати в себе почуття дитини. Існує функція, що називається «контейнерування» емоцій. Татам набагато складніше приймати почуття та їх переживати, а не «миттєво вирішувати завдання й ховати почуття подалі».

наречена дляч тата, психология

Більше на тему: Самотні татусі: найпопулярніші татусі, які виховують дітей без дружини

Різниця між чоловічим та жіночим вихованням

Для багатьох не секрет, що дитина, позбавлена ​​любові й уваги одного з батьків, має зовсім інше виховання та уявлення про життя, ніж її одноліток, який виріс у повній сім’ї. Жіноче виховання сприймається як простір, в якому дитина певним чином розвивається. Гірше чи краще – залежить, власне, від мами та її виховання. Навпаки, чоловіче – це постійне нарощування навичок і нових якостей. На жаль, часом і мами, й татусі ростять дітей, психічно калічачи їх всеохопною опікою. Вони не дозволяють дитині зробити хоч щось самій, відбираючи таким чином можливість бути повноцінним і вчитися самостійності. Головне правило в цій ситуації – знайти спосіб додати у виховання досвід, якого бракує. У разі самотнього тата це означає забезпечити в житті дитини присутність жіночої уваги. З цим можуть допомогти педагоги, друзі. Дитина має бачити, що сім’ї бувають різними: з мамами, татусями й без. Але чоловічу  та жіночу роль вона повинна мати можливість спостерігати й пізнавати!

Читайте більше цікавих новин у Viber та Telegram СТБ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: