Міха Грушецький: Я не хотів бути з цими людьми у суперфіналі
Суперфіналіст «МастерШеф»-7 брутальний мангальник Михайло Грушецький ексклюзивно розповів stb.ua, чому у фінальному меню відмовився готувати м’ясо, що допоміг здобути проект і чому не хотів дивитися випуски в ефірі.
Мішо, вітаю із суперфіналом. Поділіться своїми відчуттями, яким він був для вас, очікували такого результату?
Я не хотів бути з цими людьми у суперфіналі, чесно кажучи. Не через те, що я боявся конкуренції або ще чомусь, а тому, що я з ними здружився. Фінал був дружнім, палки в колеса ніхто один одному не ставив.
Читайте також: Вова Троцький: Деякі думають, що я нахіхікав місце у суперфіналі, але ні
Чесно, не розраховував, що пройду так далеко. Спочатку хотілося піти не 20-м – це найстрашніше, а потім найстрашніше – піти другим. А вийшло, як вийшло. Шалено щасливий, що пройшов до суперфіналу.
Дивлячись на вашу трійку, всі переконалися, що дружба на «МастерШеф» існує. А після?
Як ми сміялися один з одного, так і продовжуємо. Звісно, стільки прожити разом. Я впевнений, у всієї 20-ки залишився приємний осад на все життя. Як ми там чудили – ніколи не забудеться. Навіть жодного випуску не дивився, крім фінального. Не хочу дивитися. Мені стає сумно, не хочу засмучуватися, мужики ж не плачуть. Дуже за рудою сумую (Юля Морозенко), Соломією.
Суперфінал дивився, було цікаво побачити свої помилки, довелося подивитися.
Читайте також: Переможець «МастерШеф»-7 Пава: Хотілося залишитися людиною
Багато хто говорить, що учасники сьомого сезону – якісь не такі, як повинні бути, один одному допомагали. Звичайно, іноді хтось лаявся, наприклад, Чуприк з Юлею. Але це дрібниці. Приїхали 20 осіб, кожен різний, звичайно, комусь щось не подобається. Це нормально. Троцький спочатку так кричав, що мені навіть іноді хотілося дати ляща (посміхається. – Прим. ред.)! А потім більше почали спілкуватися, я зрозумів, що це його нормальна захисна реакція. Всі навчилися прислухатися, не ображатися.
«Король м’яса» сьомого сезону на вирішальній битві готував… морепродукти. Чому?
Коротше, як виходить… я ж м’ясник. Я прокинувся і подумав, навіщо мені готувати м’ясо, якщо я прийшов сюди з м’ясом? Я м’ясо розбирав, смажив його, варив… Качки, кури, телятина, фуа-гра – це все м’ясо. Вирішив, що це буде нерозумно – взяти знову шматок м’яса і приготувати його. Що б я показав? Тому сам собі сказав: «Ні, я готуватиму морепродукти». Трохи рознервувався, були недоліки, але я радий, що все зробив.
Вибір вашого фінального десерту теж був ризикованим.
Я зробив цей десерт з третього разу, але він вийшов. Через мене «МастерШеф»-7 втратив один мірний стакан, мені довелося його розрізати. Пообіцяв, що привезу новий, коли запросять у гості (посміхається. – Прим. ред.).
Читайте також: Невідома версія «МастерШеф»-7: що залишилося поза кадром
Здається, що з приготуванням десертів пов’язано більше емоцій, ніж з чим-небудь іншим?
Так вийшло, що я брав призи не на м’ясі, а на десертах. Я стояв на конкурсі, коли ми робили шоколадні сфери. Стояв з Лізою, яка десертник, і у нас були найкращі сфери. Потім сказали, що одна з них ідеальна, я зібрався плескати Лізі, а Ектор каже: «Міха!». Йомайо, як це? (Посміхається. – Прим. ред.)
Які страви готуєте дома? Улюблені рецепти змінилися після проекту?
До «МастерШеф» удома готував усе, крім десертів. А тепер вийшло так, що багато роботи, немає вихідних, нічого не готую. Чим нагодують – тому і радий.
Що змінилося у плані роботи?
До проекту я був просто мангальник, а тепер не просто. Тепер я м’ясник, король м’яса, працюю у ресторані!
До Нового року залишилося лише кілька днів. Як проведете? Що будете готувати?
31 грудня святкуємо з сім’єю – суворо домашній колектив. Після 12 ночі – друзі, куми… Я готуватиму шашлик, запечену сьомгу, торт «Шварцвальд», який я навчився робити на «МастерШеф», закуски.
Бажання загадуватимете під бій курантів?
Я вважаю, що у житті немає сенсу загадувати бажання, кожній людині дано своє.
2018 – рік Собаки. У вас у родині є улюбленець?
Собака – дуже гарна, чуйна і вірна тварина, найкращий друг. У мене немає, я дуже сильно боюсь собак, реально боюся. Хочу завести, щоб пропав страх. Біля павільйону «МастерШеф» намагався годувати навіть…
Можливо, саме цей рік допоможе знайти чотирилапого друга і побороти страх?
О, так, сподіваюся. Хочу завести вівчарку або лабрадора. Годувати, гладити. Тим більше, у мене дитина росте, хочу, щоб вони росли разом.
Що побажаєте читачам у Новому році?
Щастячка, здоровлячка у ручки і у ніжки (посміхається. – Прим. ред.). Бажаю всім хороших позитивних емоцій!
Анна Гома