Напередодні старту нового сезону найкулінарнiшого шоу країни учасники «МастерШеф»-7 продовжують ділитися з stb.ua враженнями від участі в проекті. Наймолодша фіналістка минулого сезону Ліза Сподобець розповіла, чому навчилася на шоу, крім кулінарії, чому продовжила працювати у сфері ІТ, а також поділилася планами на майбутнє. Докладніше – в матеріалі!
Ліза, у сьомому сезоні ви стали наймолодшою фіналісткою проекту. Розкажіть, коли з’явилося бажання готувати?
Я готувала, коли ще жила з батьками, а потім поїхала до іншого міста. Тут ти вже не тільки сам собі готуєш сніданок, а ще обід і вечерю. Я не можу просто їсти гречку і котлету, мені треба помудрувати. Плюс я ще страшна ласунка, борюся, щоб не їсти солодке на сніданок, обід і вечерю (посміхається. – Прим.ред.). Я реально можу снідати тортиком, на обід з’їсти зефір, а на вечерю – солодку запіканку. Помітила, що і в роботі, і в навчанні я працюю не на результат, а заради отримання задоволення від процесу. Це моє хобі в якомусь сенсі. Бувають дні, коли я можу провести вихідні на кухні.
Читайте також: Женя Білий: Моя улюблена страва – бутерброд з ковбасою і сиром
Коли заходжу до крамницi, відразу йду до відділу, де лопатки і тарілочки. Я за два місяці собі з одягу нічого не придбала, але у мене з’явилася нова сковорідка, мисочка, лопаточка… Тому що мені подобаються всі ці речі, мені подобається процес, я це роблю для душі, я дзен так ловлю. Відчуваю внутрішню гармонію, коли готую, завжди намагаюся підходити до їжі з натхненням, заряджати їжу, тому що коли тобі подобається те, що ти робиш, у тебе обов’язково все вийде.
Читайте також: Міха Грушецький: Я не хотів бути з цими людьми у суперфіналі
Ніхто не відміняв книги, інтернет, ютуб. Не можу сказати, що мені дуже подобається читати кулінарні книги, мені про їжу більше подобається дивитися, візуальний контакт з нею. Якщо я починаю якусь справу, не можу робити посередньо, зупинятися на півдорозі. Я зупинюся, якщо зрозумію, що далі не хочу, а поки я хочу, у мене виходитиме.
Що вдалося винести корисного і позитивного від участі у проекті?
Я переглянула своє спілкування з людьми. Мені весь час здавалося, що я відчуваю якийсь дефіцит у спілкуванні, що у мене проблеми з друзями. А потім зрозуміла, що проявляла мало ініціативи до людей, мало сама ними цікавилася. Тому, коли я вийшла з «МастерШефа», по-іншому почала спілкуватися, у мене в рази покращилися стосунки з друзями, колегами, батьками.
Тим більше, в рамках шоу необхідно було спілкуватися з людьми різного віку…
Так, це чудовий досвід! Тому що, якби я не потрапила на «МастерШеф», ніколи б не поспілкувалася з людьми, які раніше не увійшли б до моєї зони комфорту. А тут, через такі обставини, мені вдалося поспілкуватися з людьми різного віку, статі, шарів у плані діяльності. Тепер я точно можу спілкуватися з різними людьми.
Читайте також: Вова Троцький: Деякі думають, що я нахіхікав місце у суперфіналі, але ні
Підтримуєте спілкування з кимось після проекту?
Так, спілкуюся з Юлею рудою (Юлія Морозенко. – Прим. ред.), Соломією і Кариною.
Чому навчились у суддів?
Для мене «МастерШеф» – велика школа життя. Якщо говорити про людські якості, хорошим прикладом стала Таня Литвинова. Коли я йшла з проекту, вона мені дала велике напуття. Вона мене дуже надихає як жінка.
На проекті ви здобули і нові кулінарні знання. Чи змінилися ваші улюблені страви?
Я як любила їсти солодке, так і люблю, як не розуміла піци і пасти, так досі не розумію. У мене змінилося ставлення до їжі. До проекту я була дуже зациклена на раціоні, вранці говорила собі: «Лізо, ніякого солодкого, треба обов’язково їсти кашу!». Якщо я слідкую за собою, я радикально до цього підходжу, на обід має бути це і ось це, а зараз я якось легше почала ставитися до подібного.
До «МастерШефа» ви працювали зовсім в іншій сфері – IT. Чим займаєтеся зараз? На користь чого зробили вибір?
Зробила вибір у сторону IT як основної роботи. Я повернулася на колишню роботу. Коли я приїхала з «МастерШефа», у мене було три тижні життя у станi амеби, я не розуміла, чому у мене так багато вільного часу, що взагалі відбувається, я не звикла так жити. Тоді я не відчуваю себе щасливою, мені треба постійно спізнюватися, летіти, щоб у мене весь день був розписаний. Але при всьому розумію, що стояти на кухні по 12 годин кожного дня не хочу, тому що це може мені швидко набриднути, я люблю це робити в такій кількості, коли це приносить мені задоволення.
Читайте також: Переможець «МастерШеф»-7 Пава: Хотілося залишитися людиною
Я не готова стояти у розжареної печi по десять годин на день. Я сподіваюся, що для кулінарії не буде прикро, що я зробила вибір у сторону IT, тому що я все одно продовжу готувати, тільки у своє задоволення. Я з радістю проводитиму майстер-класи, зустрічі, воркшопи, але працюватиму на кухні тільки у вільний час, дозовано.
Якщо IT дозволить заробити і відкрити міні-кондитерську?
Я думала про це, навіть думала зробити кондитерську вдома. Зараз багато часу займає навчання, перехід з одного семестру на інший. Якщо піду на заочне навчання, займуся випічкою вдома. На цьому ринку такий політ фантазії, починаючи від коробочок з солодощами, баночок, скляночок до різних наборів… Можна робити все, що душі завгодно, головне, щоб був час.
Нещодавно закінчилися новорічні свята. Що завжди є на вашому святковому столі?
Обов’язково є шампанське, бутерброди з ікрою, олів’є і шуба. Новий рік для мене – це салати з майонезом. Зараз дуже багато людей намагаються зі старого вінегрету зробити щось інше, нове, але ні, на моєму столі це справжній вінегрет, олів’є і шуба. І щоб по телевізору був «Службовий роман» – це для мене дуже тонка атмосфера, яку я максимально зберігаю щороку.
Що побажаєте наостанок глядачам і читачам сайту?
Я хочу, щоб кожна людина знайшла свою внутрішню гармонію, щоб кожна відчувала себе щасливою. Це дуже важливо. Гармонія проявляється у всіх по-різному. Наприклад, у мене це тоді, коли я нічого не боюся, коли мені спокійно, добре, коли я займаюся тим, що мені подобається, коли у мене немає: «О, Господи, знову туди йти, рано прокидатися». Я хочу, щоб кожен з читачів і глядачів знайшов своє щастя. Воно у всіх різне, гармонія якоїсь людини може здатися тобі дивною, але головне, щоб ти зі своїм щастям був щасливий!
Анна Гома