Як вберегтись від шахраїв, шукаючи роботу за кордоном, розповіла Надія Матвєєва
Як вберегтись від шахраїв, шукаючи роботу за кордоном? Відповідь на це запитання надає ведуча Надія Матвєєва в рубриці «Надійні поради» від «Все буде добре».
Більше на тему: Як під час війни не стати жертвою інтернет-шахраїв
Як вберегтись від шахраїв, шукаючи роботу за кордоном:
- Стережіться торговців людьми. Щоб не потрапити в сексуальне рабство, не приймайте пропозиції роботи від незнайомців біля прикордонних пунктів пропуску, на вокзалах та вулицях великих міст.
- Не сідайте в машини до людей, що активно нав’язують вам свою допомогу.
- Не залишайте дітей без нагляду та не довіряйте їх новим знайомим.
- Аби не потрапити до схем наркотрафіку, ніколи не погоджуйтесь перевезти через кордон невідомі сумки чи пакети.
- Не реагуйте на оголошення з дуже високою зарплатнею. Пошукайте ці пропозиції в інтернеті – якщо вони вже довго блукають сайтами, то це не реальна вакансія, а якась шахрайська схема.
- Перевірте сайт роботодавця або рекрутингового агентства. Новостворені сторінки, про які зустрічається мало згадувань в пошукових системах, мають вас настрожити.
Більше на тему: Як на війні не стати жертвою шахраїв, які маскуються під волонтерів
- Збираєтеся на співбесіду – заздалегідь повідомте цю адресу своїм родичам та місцевим волонтерам.
- Якщо на співбесіді вам не задають уточнюючих запитань про досвід та не висувають жодні вимоги, все проходить надто легко та швидко – дуже ймовірно, що вас хочуть ошукати.
- Вирішили спробувати – в жодному разі не підписуйте договори на мові, яку ви не розумієте. Але й не погоджуйтесь на нелегальне працевлаштування: законодавство захищає перш за все тих, хто його дотримується. Краще скласти переклад контракту та підписати його. Зверніть увагу на нечіткі формулювання: за фразою «та інші види робіт» може ховатися будь-що. Пам’ятайте, що шахраї можуть запропонувати підписати договір з нижчою, ніж ви домовлялись, заробітною платою – «щоб податок був меншим». Жодних гарантій, що усні домовленості діятимуть, в такому випадку не буде.
- За будь-яких обставин нікому не віддавайте свої документи. Шахраї можуть використати їх для фінансових махінацій, вас можуть змушувати робити щось незаконне, шантажуючи неповерненням документів. Тому віддавайте свій паспорт тільки в руки працівників прикордонної служби та поліції.
Більше на тему: Як допомагаючи жертвам війни не постраждати від шахраїв
Якщо вам потрібна допомога за кордоном:
- Лінія екстреної допомоги в ЄС: 112;
- Національна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 527 (з мобільного), 0-800-505-501 (зі стаціонарного);
- Гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації «Ла Страда»: 116 123 (з мобільного), 0 800 500 335 (з мобільного та стаціонарного).
Бережіть себе! Віримо, друзі, все буде добре!
Video: Як уберегтися від шахраїв, шукаючи роботу за кордоном? | Все буде добре
Більше на тему: Як не стати жертвою аферистів, розшукуючи своїх родичів