Битва екстрасенсів

Як уникнути конфлікту на роботі

Конфлікти на роботі – дуже поширене явище. І це не дивно, адже ідеальних колективів не існує, а непорозуміння можуть виникнути навіть між найбільш дружними співробітниками. Але що робити, якщо у вашому офісі є справжній «професійний скандаліст», який будь-яку критику чи прохання зустрічає багнетами? Як проявити стійкість та уникнути конфронтації, розповів учасник 17 сезону «Битви екстрасенсів», індійський маг Адінатх Джайадхар.

POV_6643

Професійні конфлікти – те, з чим стикається кожна людина, яка працює в колективі. На роботі нам постійно доводиться обстоювати свою позицію, вказувати колегам на їхні помилки, паралельно працюючи над своїми… І все це в умовах критичного дефіциту часу. Спеціально для сайту STB.UA ясновидець Адінатх Джайадхар розповів, як зберігати спокій і самоконтроль у найскладніших ситуаціях на роботі.

iStock-882198602

Чому виникають конфліктні ситуації на роботі та як їх позбутися

  • По-перше, ніколи не забувайте про те, що ви не зобов’язані поводитися стереотипно. Не будьте як інші. Будьте хитрішими. Продумуйте кожен крок наперед – і ви обов’язково переможете!
  • По-друге, пам’ятайте: цілком імовірно, що вас спеціально провокують на конфлікт, щоб ваша реакція скомпрометувала вас перед колегами та начальством. Перш ніж відповідати, проаналізуйте ситуацію. Якщо виявиться, що вас провокують, не давайте недругу приводу радіти, не ведіться! Проявіть холоднокровність – і дух ворога буде переможений!
  • Також на конфлікт вас можуть провокувати не заради вигоди, а через власну дурість або слабкодухість. Ви не зобов’язані потрапляти в незручні ситуації та грати з дурнем у безглузді ігри. Завжди ігноруйте будь-які провокації.
  • Завжди аналізуйте причини конфлікту, адже ймовірно, що претензії ваших колег цілком обґрунтовані. Якщо ви помиляєтеся, значить, конфліктна сторона не є ворожою. Визнайте свою помилку і подякуйте за те, що вам на неї вказали. Це вас нітрохи не принизить, а радше навпаки, підвищить повагу і поліпшить ставлення колег до вас. Вчинити так значно вигідніше, ніж «качати права» за вашої очевидної помилки. Не забувайте: критик не завжди є ворогом! А піддається критиці частіше за все не людська особистість, а конкретні помилки.

iStock-673040256

  • Контролюйте емоції. Не секрет, що більшість конфліктів виникає внаслідок нездатності тримати себе в руках. Найважче стримувати першу реакцію, якою найчастіше буває злість або образа. У британській армії є правило: якщо два офіцери посварилися, жоден з них не має права писати начальству скаргу на іншого раніше, ніж через три доби з моменту конфлікту. І не дивно, адже командування розуміє, що велика частина сварок і образ виникають на емоційному підґрунті. Через деякий час, якщо сварка справді була безпідставною , емоції затихають, і офіцери більше не тримають одне на одного образи.
  • Щоб стати переможцем, візьміть собі за правило не реагувати на образи чи конфлікт інтересів моментально. Розслабтеся і, рівно дихаючи, порахуйте про себе до десяти. Це допоможе охолодити спалах емоцій, проаналізувати ситуацію і знайти найкращий спосіб відреагувати.

Не ведіться на конфлікти, не заводьтеся з півоберта і, головне, завжди залишайтеся господарем власного життя!

Більше на тему: Вивчайте традиції: Адінатх Джайадхар дав поради туристам

Читайте нас також у Viber і Telegram СТБ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: