Зважені та щасливі

Психолог проекту «Зважені та щасливі» розповіла, як перестати заїдати проблеми

Психолог проекту «Зважені та щасливі» Наталія Шестак поділилася з користувачами сайту STB.UA порадами про те, як перестати заїдати проблеми і почати процес схуднення.

Наталя, як людині, у якої є зайва вага почати процес схуднення? Адже усвідомлення проблеми є, а часто люди просто відкладають це на новий день, новий тиждень і так далі.

Потрібно визначитися з особистою мотивацією. Вкрай важливо розуміти, для чого худнути. Часто метою стає саме схуднення. Але це не миє бути мета – це засіб, Як тільки приходить розуміння для чого – то все виходить.

Як перестати заїдати проблеми?

Проблему потрібно спочатку вирішувати, а не заїдати. Заїдання – не вихід. Статистика говорить, що переїдання і зайва вага з’являються тоді, коли у людини немає інтересу в житті. По суті, людина починає їсти від нудьги. Немає інтересу в житті, немає улюбленого заняття, хобі, природно, він заїдає. У їжі є побічний ефект – задоволення. І коли інших радощів немає, то люди шукають це щастя в їжі.

Як впорається самостійно, якщо рідні не підтримують?

Частіше навпаки, рідні акцентують увагу на проблемі. Кажуть: «роби як я, дивись, я ж можу». Це не мотивує. Родичам потрібно зрозуміти проблему і допомогти вирішити її, особливо, якщо мова про дитину або підлітку. У дорослих часто це особиста проблема, наприклад, втрата роботи. Людина сидить удома і заїдає, все йому кажуть звернути увагу на вагу, акцентують. А варто побачити корінь проблеми – людина не змогла впорається з тим, що втратив роботу.

Як не опуститися руки, якщо результату не видно?

Потрібно спочатку ставити терміни. Можна з психологом або близьким це зробити. Одразу результату не буде, важливо це розуміти. Тоді слід розбити процес на невеликі проміжки. І таким чином поступово вирішувати проблему. Приміром, задати термін шість місяців. І кожен місяць порівнювати результат, рухаючись до мети крок за кроком.
Ще варто пам’ятати про об’єми. Іноді об’єм зменшується, а вага тримається. Людині важливо бачити, що вона зменшується.

Заохочувати себе за невеликі перемоги, результати потрібно?

В принципі повинні бути заохочення в житті. Не тому, що я стежу за собою, а тому, що вони просто мають бути в житті кожного. Якщо в житті немає приємностей, то крім їжі нічого й не залишається. Гормон щастя виробляється тільки від їжі. Це просто доступний спосіб отримати задоволення. Тому потрібно радувати себе!

Не пропустіть! Свіжий випуск проекту «Зважені та щасливі»:

Video: Как перестать заедать проблемы

Психолог рассказала, как перестать заедать проблемы и начать процесс похудения.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Image00001итьбю

Licensor’s website www.endemolshmine.com

Дякуємо!

Тепер редактори знають.