«Я соромлюсь свого тіла»-5: зловживання смартфоном загрожує гемороєм
У минулих сезонах «Я соромлюсь свого тіла» Валерій Ославський перевіряв на собі дідівські способи кинути курити, а також за допомогою накладного живота намагався зрозуміти, що відчуває вагітна жінка. Тиждень тому разом із Людмилою Шупенюк лікарі дізналися, як використання мобільних телефонів позначається на здоров’ї. У 2 випуску 5 сезону «Я соромлюсь свого тіла» ведучі продовжили вивчати вплив гаджетів на організм.
Дивіться 2 випуск «Я соромлюсь свого тіла»-5 від 08.02.2018 за посиланням.
Для проведення нового експерименту Валерій Ославський та Людмила Шупенюк запросили керівника лабораторії біомеханіки, кандидата медичних наук Ігоря Лазарєва. Експерт запропонував визначити, яке навантаження лягає на хребет і м’язи у звичайній позі та під час сидіння з гаджетом. Для цього він зробив відповідні фотографії та побудував схему на комп’ютері.
З’ясувалося, що зі збільшенням нахилу голови приблизно на 60 градусів навантаження збільшується у 5 разів. В результаті дисбалансу сил виникає перевантаження передніх відділів хребта з розвитком остеохондрозу. М’язи, що перебувають у постійному спазмі, знекровлюються, що призводить до дегенеративних змін. Також порушується мозковий кровообіг.
Читайте також: «Я соромлюсь свого тіла»-5: лікарі провели пікантний експеримент у секс-шопі
Щоб уникнути неприємних наслідків, важливо стежити за положенням тіла, розминатися кожні 10–15 хвилин, займатися спортом або хоча б робити зарядку.
Крім того, ведучі вирішили дізнатися, що відбувається з мозком, коли ми беремо в руки мобільний телефон, а також читаємо з екрана гаджета.
В ході дослідження експерт зауважила різку зміну всіх показників біоелектричної активності мозку. Схожу картину можна спостерігати у людей з хворобами судин і навіть пухлинами.
Далі експеримент продовжила Катерина Безвершенко. На фестивалі інстаграмерів лікар поспілкувалася з кількома блогерами і поставила їм по чотири запитання, складених за аналогією із питаннями тесту CAGE. Він використовується в усьому світі для визначення залежності – алкогольної або наркотичної. Тривожний сигнал – дві або більше позитивні відповіді.
Учасникам наступного експерименту Валерій Ославський запропонував розв’язати кілька головоломок. Виявилося, що всі учасники відчувають труднощі з концентрацією – поширена проблема тих, хто зловживає гаджетами. В середньому за 3 години експерименту кожен провів близько 30 хвилин разом зі своїм смартфоном, тоді як безпечна добова норма його використання – до 2 годин на день.
Лікар розповів про декілька простих правил, які дозволять значно поліпшити якість життя і своє здоров’я:
- Не брати в руки гаджет за 2 години до сну. В іншому випадку виспатися не вийде, може виникнути тривога або розвинутися депресія.
- Відкладати гаджет під час їжі. Вживати їжу, дивлячись в екран смартфона, не тільки не гігієнічно, але і загрожує переїданням.
- Не ходити з телефоном в туалет. Це особливо небезпечно для тих, у кого є схильність до геморою. Так ви тільки прискорите зустріч із хворобою.
- Відмовитися від гаджетів уранці. Після відпочинку організм налаштований на продуктивну роботу. Краще використовувати період після пробудження з розумом, а не витрачати час у соцмережах.
Про що ще варто знати тим, хто буквально не випускає смартфон із рук? Чому перші секунди розмови мобільним телефоном є найбільш небезпечними? І як перевірити, чи є у вас залежність від гаджетів і соцмереж? Дивіться відео: