Сімейна психологія

Як перестати соромитися: топ-10 хитрощів

Невелика сором’язливість може показати скромність і вихованість кожного з нас, але, разом з цим, стати серйозною перешкодою на шляху до бажаного. Страх заговорити першими, познайомитися з протилежною статтю, дізнатися деталі питання, що вас цікавить, попросити про підвищення та багато іншого. Ми підготували для вас 10 корисних хитрощів, які допоможуть розкріпачитися, перестати соромитися і досягти своїх цілей!

Як перестати соромитися? Дізнайтеся 10 хитрощів у нашому матеріалі!

Як перестати соромитися? Дізнайтеся 10 хитрощів у нашому матеріалі

1. Спілкування і ще раз спілкування! Як то кажуть, клин клином вибивають. Якщо спілкування дається вам важко – практикуйте навички у будь-якому зручному випадку. Заводьте нові знайомства, спілкуйтеся з колегами, друзями і незнайомцями, знаходьте спільні інтереси. Це, напевно, стане для вас плюсом.

2. Читайте про себе, для себе і обов’язково вголос. Звісно, рішення багатьох проблем можна знайти в літературі, якщо знати, що читати та як. Визначтеся, яка саме ситуація викликає відчуття скутості: спілкування з протилежною статтю, публічні виступи, знайомства з новими людьми і т.п. Як тільки проблема стане зрозумілою – ознайомтеся з книгами, які допоможуть її вирішити, а також не забувайте читати вголос, особливо, якщо хтось може вас слухати. Цей крок допоможе не тільки знайти вихід із ситуації, але і набути впевненості у своїй мові.

3. Спорт – не тільки фізична, а й психологічна допомога. Одне з головних джерел ніяковості – невпевненість у собі. Спорт, який вам до душі, допоможе відчути себе краще, фізична краса додасть відчуття більшої привабливості та наполегливості у будь-яких діях.

Читайте також: Як швидко прокинутися зранку?

4. У кожного є сильні сторони, але далеко не всі їх помічають. Складіть список ваших кращих якостей і запишіть їх. Це також підвищить самооцінку і допоможе впоратися з проблемою.

5. Сміливо виходьте із зони комфорту. Робіть те, що у вас не виходить, адже роблячи помилки, ви зможете здобути нові знання і побороти страх.

6. Перестаньте порівнювати себе з іншими. Пам’ятайте, що ви – особистість, у вас є сильні і слабкі сторони, як і у будь-якої іншої людини. Комусь легко і просто дається математика, іншим же легше вивчити нову мову, ніж зрозуміти і запам’ятати формули. Саме відмінності і визначають особливість кожного, тому не варто соромитися своїх.

Читайте також: Як позбутися від постійного відчуття провини?

7. Керуйте собою. Як тільки ви розумієте, що тривога бере над вами верх, не пускайте проблему на самоплив, спробуйте її побороти. Починаєте червоніти, заїкатися або переживати? Зробіть глибокий вдих і спробуйте розслабитися, вчіться справлятися з емоціями.

8. Не кажіть про свої недоліки. Не варто розповідати оточуючим, що ви шалено боїтеся чергових зборів, походу на побачення або розмови з начальником. Дозвольте людям робити особисті висновки, а ви, в свою чергу, займіться боротьбою з надмірною скромністю.

9. Думайте про інших. Не варто кожен раз, коли ви починаєте відчувати тривогу, замикатися в собі і обмірковувати, що ж про вас скаже людина, якщо ви до неї підійдете або що-небудь запитаєте. Замість цього сміливо йдіть вперед і робіть те, що хочете, занурюйтесь не в себе, а в спілкування, думайте не про себе, а про інших, слухайте, дізнавайтеся нове, знаходьте друзів і однодумців.

Читайте також: Як знайти час жити, якщо ви постійно на роботі?

10. Розвивайтеся. Не стійте на місці, ставте цілі та здобувайте знання. Це допоможе вам бути завжди цікавим співрозмовником, подарує нові можливості, знайомства, перспективи, а також допоможе впоратися із зайвою сором’язливістю та скутістю у будь-якій сфері життя.

Знаходьте позитивні сторони у всіх ситуаціях, долайте сором’язливість, залишаючись самими собою!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Дякуємо!

Тепер редактори знають.