Сімейна психологія

Сварки у родині, що робити?

Розбіжності та сварки у сімейному житті – абсолютно нормальне і природне явище, ось тільки далеко не всі приділяють їм належну увагу і вміють з ними справлятися. Дізнайтеся 10 порад, які допоможуть уникнути сімейних конфліктів!

Дізнайтеся 10 порад, які допоможуть уникнути сімейних конфліктів, у нашому матеріалі!

Дізнайтеся 10 порад, які допоможуть уникнути сімейних конфліктів, у нашому матеріалі!

1. Не копіть злість та образи. Коли ви довго відкладаєте у собі негатив, у один момент він вирветься назовні. Якщо вас щось зачепило – дайте зрозуміти це своїй половинці та разом обговоріть проблему. Це не тільки допоможе запобігти серйозну сварку, а й прояснить, що саме вам не до душі.

2. Стримуйте емоції. Потрапивши у осередок сімейної сварки, не забувайте тримати під контролем свої емоції, адже ви можете наговорити зайвого, надовго зіпсувавши ваше спілкування.

Читайте також: Як повернути близькість з чоловіком?

3. Не згадуйте минулі провини. Трапляється так, що намагаючись довести свою правоту, партнери починають згадувати всі попередні помилки один одного. Це заводить ситуацію у глухий кут і нагнітає атмосферу з більшою силою.

4. Не додумуйте. Сварки в родині починаються не тільки через реальні проблеми, багато конфліктів є наслідком бурхливої фантазії (якщо він прийшов на 20 хвилин пізніше – значить був не один і т.д.). Пам’ятайте, що довіра у стосунках займає дуже вагоме місце.

5. Поступайтеся і шукайте компроміси. Якщо ви хочете довести свою точку зору за будь-яку ціну і вийти з кожної розбіжності переможцем, сварки у вашій родині неминучі. Вчіться йти на компроміс і поступатися своєму партнерові.

Читайте також: Як покращити стосунки з чоловіком або дружиною?

6. Не провокуйте. Часто причиною сварки може бути навмисна провокація з боку одного з пари. Поганий настрій, проблеми на роботі, особисті негаразди нерідко викликають бажання зірватися. Пам’ятайте, для того, щоб «випустити пар», існують кращі варіанти (фізичні вправи, прогулянки на свіжому повітрі, консультація психолога, і т.п.).

1 (2)

7. Не порівнюйте. Наприклад, не варто говорити своєму коханому, що чоловік вашої подруги більше заробляє або допомагає у домашніх справах. У подібних ситуаціях ви самі вирощуєте грунт для майбутніх конфліктів.

8. Слухайте. Не робіть вигляд, що вам цікаві справи та проблеми вашої половинки, а дійсно цікавтеся ними, звертайте увагу на думку партнера не тільки під час сварки, а при кожній розмові.

Читайте також: Як подружитися з власною дитиною? 

9. Говоріть один з одним. Сварки часто є наслідком непорозуміння, яке може виникнути через нестачу спілкування між вами. Спілкуйтеся один з одним, проводьте дозвілля разом, відвідуйте цікаві місця, і вам не тільки буде легше зрозуміти сторону партнера, але і поліпшити ваші стосунки.

10. Хваліть. Не забувайте показувати своїй половинці, що ви помічаєте не тільки негатив, а й все найкраще, що партнер робить для вас. Будьте вдячні, і коханому захочеться зробити вас ще щасливішим!

Демонструйте свої почуття, проявляйте турботу і щирість, працюйте над стосунками, створюйте романтику між вами і насолоджуйтеся прекрасними моментами разом!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Дякуємо!

Тепер редактори знають.