Сімейна психологія

Психологія дітей-підлітків: як батькам пережити складний вік дитини?

Перехідний вік дитини – це особливий період не тільки для неї, а й для кожного члена сім’ї. Як правильно поводитися, щоб бути почутим і не зіпсувати взаємини з підлітком? Ми підібрали для вас цінні поради!   

Читайте також: «Синій кит» гра смерті в Україні – як уберегти дитину

 Як пережити перехідний вік дитини? Корисні поради - в матеріалі!

Як пережити перехідний вік дитини? Корисні поради – в матеріалі!

Зміни – це норма. Батькам важливо розуміти, що перехідний період – це нормальне явище. У кожної людини він проявляється по-різному, але з ним стикаються всі. Зміни є наслідком статевого дозрівання, яке впливає на всі процеси в організмі. Вік початку такого періоду залежить від індивідуальних особливостей організму, найчастіше це 11 – 16 років.

Читайте також: Як подружитися з власною дитиною?

Безумовна турбота і любов. Настрій дитини може змінюватися щомиті, будь-яке ваше висловлювання сприйматися вороже, а поведінка змінитися до невпізнання. У такому режимі варто пам’ятати, що саме зараз ваша підтримка повинна проявлятися найбільше. Намагайтеся шукати компроміси, не варто доводити свою правоту криками і ультиматумами. Показуйте, що вам цікаве життя підлітка, проявляйте увагу до проблем. Навіть якщо у відповідь на пропозицію про допомогу ви почуєте демонстративне «ні!», насправді ваші поради будуть почуті та оцінені.

Дитина – це особистість. Діти для вас назавжди залишаться дітьми, але варто розуміти, що з малюка формується доросла людина. У підлітковому віці встановлюється багато цінностей, коригується світогляд і погляди на майбутнє. Життєва позиція дитини стає активнішою, вона вважає, що тепер сама може приймати рішення і знає, як краще. До цього варто поставитися з розумінням, адже частково вона має рацію. Звичайно, досвіду і знань у дитини мало, але з її думкою необхідно рахуватися. Зверніть увагу на її інтереси і хобі, захоплення і симпатії, намагайтеся бути їх частиною (навіть після конфліктів та суперечок) і пояснити, що можете допомогти своїм досвідом. Запропонуйте підлітку відправитися на додаткові заняття або секції, які йому подобаються, подивіться разом цікаві фільми – це точно буде оцінено позитивно.

1 (2)

Спілкуйтеся на рівних. Дитина стає дорослою і вимагає відповідного ставлення. Не сюсюкайтеся, розмовляйте з нею на рівних. Якщо ви підтвердите це своїми діями, в очах дитини ви станете справжнім авторитетом. Розділіть частину обов’язків, наприклад, нехай чадо сплачує квитанції за телефон або допомагає з покупками.

Читайте також: Як знайти час жити, якщо ви постійно на роботі?

Показуйте приклад на собі. Якщо ви не читаєте, але змушуєте це робити дитину – до вашої думки точно не ставитимуться з повагою. Не забувайте, що в цьому віці дитина більше оцінює не тільки себе (тіло, зовнішність і особливості), але і вас.

Пам’ятайте, що якщо ви зміцните зв’язок з дитиною у перехідному віці, ви залишитеся друзями на все життя. Не вимагайте неможливого, шукайте компроміси і спільні інтереси, проводьте час разом і діліться переживаннями (говоріть дитині про свої почуття), і стосунки між вами стануть поважними і довірчими.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Дякуємо!

Тепер редактори знають.