Сімейна психологія

Як налаштувати дитину на навчання після літніх канікул

Не дивно, що літо – улюблена пора року для діточок. Три місяці поспіль можна безтурботно грати, гуляти з друзями і зовсім не згадувати про навчання. Однак в кінці серпня згадати про школу все-таки доведеться. Психолог соціальних проектів телеканалу СТБ Наталія Холоденко розповіла, як правильно допомогти дитині налаштуватися на навчання після тривалого відпочинку. Дізнайтеся подробиці в інтерв’ю з психологом.

Читайте також: Скільки коштує зібрати дитину в школу в 2017 році в Україні

iStock_87392715_LARGE

Наталіє, як налаштувати дитину на робочий лад після тривалих канікул?

Поступово потрібно звикати до того розпорядком дня, який буде після першого вересня. Тобто, кожен день лягати спати на півгодини раніше, і, відповідно, вставати раніше. Трохи більше уваги варто приділити і урокам. Читати, згадати щось з минулого навчального року. Потрібно домогтися того, щоб це не був різкий перехід від відпочинку до роботи.

Як налаштувати на навчання?

Добре налаштує на навчання також покупка нових речей до школи, наприклад, зошити, книги, пенал тощо.

А як налаштувати першокласника?

Теж потрібно виводити на майбутній графік. Але, крім того, потрібно психологічно підготувати дитину. Це може бути рольова гра, де сама дитина, або мама «викладає» іграшкам. Це дасть дітям розуміння того, що школа – це свого роду «формат».

Важливо також приділити час тому, щоб дитина вчилася утримувати увагу протягом 40 хвилин. Але це поступовий процес. Важливо, щоб до моменту походу в школу сформувалося розуміння того, що урок – це той час, який він зосереджений на занятті і сидить спокійно, а не бігає і стрибає.

Якщо дитина змінила школу, наприклад?

Казкотерапія – дуже дієвий метод. Приміром, в такій техніці, за допомогою образів відіграти ситуацію, що склалася. Наприклад, що різні тварини прийшли вчитися в школу, серед них був один новенький і так далі…

Якщо дитина не хоче в школу, що робити?

Якщо не хоче в школу дитина, яка там ще не була, то значить, йому щось розповіли про неї погане. Потрібно з’ясувати, що саме і спробувати вирішити проблему. Знайти позитивні моменти. Добре спрацює також зміщення акценту на те, що він вже дорослий. Це завжди важливо для дітей.

Якщо дитина ходила раніше в школу, а тепер не хоче – отже, є причина. Її треба з’ясувати. Важливо показати дитині, що ви поруч і підтримайте його, що він не один на один зі своєю проблемою.

Читайте більше цікавих новин у Viber та Telegram СТБ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Дякуємо!

Тепер редактори знають.