Пам’ятка для батьків: як допомогти дитині подружитися з однокласниками?
Школа – відповідальний та важливий етап життя не тільки для дитини, але і для батьків. Як бути, якщо вашій дитині не вдається знайти спільну мову з однокласниками? Дізнайтеся кілька простих порад, які вам допоможуть, у нашому матеріалі!
Для початку необхідно розібратися в причині ситуації, що склалася. Звичайно, першим кроком є розмова з дитиною. Спробуйте м’яко й делікатно дізнатися, чому позитивне спілкування з однолітками не складається, можливо, малюк сам відмовляється йти на контакт. Яким би не був результат розмови, вам варто поспілкуватися з класним керівником чада, адже саме ця людина приділяє більше часу учням. Також варто заглянути і до шкільного психолога, який може допомогти порадами не тільки вам, а й поспілкуватися з маленьким. Пам’ятайте, що ці дії повинні подаватись дитині в позитивному ключі.

Як допомогти дитині подружитися з однокласниками? Дізнайтеся дієві поради!
Однією з основних причин стає занижена самооцінка. Найчастіше дружба не закладається, якщо хтось вважає вашу дитину в чомусь гіршою. Діти відчувають лідерські якості й тягнуться до сильних особистостей, як до магніту. Якщо ваша дитина буде готова відстояти свою думку, стати прикладом для інших – однокласники самі захочуть з нею дружити. Розвіяти страхи і розібратися в низькій самооцінці допоможе, в першу чергу, психолог. Найбільший внесок в оцінку своїх можливостей дитиною робить сім’я: не забувайте хвалити чадо за досягнення і успіхи, показуйте приклад спілкування в соціумі, не пускайте проблему на самоплив, адже від цього залежить життя малюка.
Обов’язково відправте дитину на додаткові заняття за інтересами (спортивна секція, танці, малювання і т.д.). Крім того, що це допоможе розвинути таланти малюка, коли він стане кращим в чому-небудь, він автоматично почне завойовувати повагу однолітків.
Читайте також: Як подружитися з власною дитиною?
Залучайте дитину до спілкування своїми силами. Відправляйте малюка на додаткові групові заняття, де він зможе знайти друзів за інтересами, вирушайте на заходи (що відповідають віку), де дитина зможе поспілкуватися і познайомитися з новими людьми, запропонуйте крихітці відправитися на олімпіаду або змагання (якщо є можливість). Така практика і досвід спілкування допоможе здружитися і з однокласниками.
Організуйте дозвілля з однокласниками вашої дитини. Запросіть кількох людей в гості, запропонуйте однокласникам відвідати кінотеатр або подумайте над будь-якою спільною активністю (ви не обов’язково повинні бути її частиною), яка буде цікава і вашій дитині, і його одноліткам.
Можливо, причина криється у ваших обмеженнях. Може виявитися, що ви занадто суворі з чадом і самі обмежуєте його в спілкуванні (або робили так раніше), також позначатися може і гіперопіка. Проаналізуйте свої дії, можливо, варто скорегувати поведінку.
Приділіть час цьому питанню, обов’язково поцікавтеся думкою малюка і перейдіть до активних дій, які допоможуть виправити ситуацію!
Дякуємо!
Тепер редактори знають.