Евровидение 2022

Джамала: «Внутрішня свобода йде від знання своїх коренів»

Співачка Джамала, яка перемогла в Національному відборі на «Євробачення-2016» з піснею «1944», розповіла про те, як її підтримують кримські татари, чому важливо пам’ятати свої корені та як це – розповідати зі сцени трагічну історію свого роду.

Кримчани знали, що не зможуть проголосувати за мене під час Національного відбору на «Євробачення-2016», – каже Джамала. – Тому мені відомо щонайменше про кілька машин, які спеціально виїжджали до Херсону, аби звідти вже надіслати за мене смс-ки. Крім того, я відчуваю велику підтримку жителів Криму, які пишуть мені теплі слова в соцмережах або просто передають повідомлення через родичів, друзів, спільних знайомих. Я знаю також про випадки, коли люди з Криму телефонували своїм близьким на материковій Україні та просили придбати стартові пакети, щоб від їх імені проголосувати за Джамалу. Настільки багато підтримки я отримую з Криму, тому що кожен тамтешній житель побачив в історії, яку розповідає моя пісня, самого себе…

12792149_1023678457678981_6046468348874001362_o

Мій тато дуже радий моїй перемозі – він плакав від щастя, коли дізнався, що я пройшла відбір на «Євробачення-2016». Він навіть спеціально поїхав до дідуся, якому 87 років, щоб розповісти, що я написала таку пісню, що пройшла у фінал відбору і що в підсумку перемогла. Хоча я, якщо чесно, просила не говорити, про що пісня. Адже дідусь вже старенький і багато хворіє. Я не хотіла зайвий раз тривожити його. Але я знаю точно, що він щасливий, адже кожен член моєї родини підтримує мене всією душею. Так, моя пісня – це особиста історія. Я розуміла, на що я себе прирікаю, адже вирішила відкрити історію своєї родини, оголити душу настільки, що це, мабуть, навіть занадто для «Євробачення»… Але я готова пройти всі випробування, щоб поділитися цією історією.

img_81492

Музикант ти чи людина будь-якої іншої професії – дуже важливо пам’ятати своє коріння і не забувати про це протягом всього свого життя. Я думаю, що люди без коріння як кульбабки – їх легко здути. А історія дає стрижень. Наприклад, події дворічної давнини для всіх українців стали переломом – ми відчули корінь і об’єдналися, щоб стати сильними. До речі, якщо ви відстежте мої пісні, то помітите, що це не раптове рішення – заспівати кримськотатарською мовою з нагоди «Євробачення». Я завжди співала рідною мовою, в моїх альбомах були такі окремі пісні. Для мене було важливо, щоб через мою поп-музику люди замислювалися: а що це за цікаве звучання? А чому співачку так звуть? Звідки вона? Мені завжди хотілося в творчості показувати зв’язок з моїм корінням.

12718357_1021409647905862_5467018262412894661_n

Вільна людина – це не кульбаба. Вона точно знає, звідки вона. І вона гордо несе це через усе життя. Тому що внутрішня свобода йде від знання – знання про себе, про свою історію, про своє коріння, про свою країну.
Нагадаємо, всі фінансові витрати, пов’язані з організацією поїздки переможця Національного відбору на «Євробачення-2016», бере на себе телеканал СТБ.

Video: Джамала: «Внутренняя свобода идет от знания своих корней»

Певица, победившая в Национальном отборе на "Евровидение-2016", рассказала, как за нее голосовали крымские татары и почему для каждого человека важно знать историю своего рода...

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: