Все буде добре

Як під час війни отримати статус безробітного, розповіла Надія Матвєєва

Як під час війни отримати статус безробітного? Відповідь на це запитання надає ведуча Надія Матвєєва в рубриці «Надійні поради» від «Все буде добре».

Втратили роботу? Тепер вам не обов’язково їхати до Центру зайнятості. Оформити статус можна онлайн у Дії через чат-бот, чи заповнити онлайн-анкету. Або за старою схемою особисто прийти в будь-який центр незалежно від місця прописки.

Як набути статусу безробітного під час війни?| Все буде добре

Більше на тему: Як вберегтись від шахраїв, шукаючи роботу за кордоном

Із документів треба лише паспорт та код. Якщо ви їх втратили, ваші документи відновлять через державні реєстри. «Відмічатися» особисто більше також не треба – достатньо повідомляти про свої справи телефоном чи у месенджерах. На окупованих територіях навіть це не обов’язково.

Контакти обласних центрів зайнятості знайдете тут. Номер “гарячої лінії” Державної служби зайнятості: 0800 50 99 66.

Як набути статусу безробітного під час війни?| Все буде добре

Пам’ятайте, що вас можуть позбавити статусу безробітного, якщо ви двічі відмовлялися від запропонованих вакансій; вже маєте роботу; не надали потрібні документи; з вами втратили зв’язок без поважних причин або ви виїхали за кордон.

Як набути статусу безробітного під час війни?| Все буде добре

Більше на тему: Як отримати пенсію при втраті годувальника на війні

Сума допомоги залежить від попереднього стажу і зарплатні. 2 роки стажу – 50 % зарплатні, 2-6 років – 55 %, 6-10 – 60 %, 10+ років – 70 %). Якщо взяти довідку про зарплатню неможливо, інформацію знайдуть у базах та податкових. Гроші отримають і ті працівники, які переїхали, але не встигли звільнитися. Вони можуть написати заяву про звільнення прямо у центрі зайнятості.

Як набути статусу безробітного під час війни?| Все буде добре

Виплачувати допомогу будуть, в середньому, рік. Перші 90 днів – 100 % виплат, наступні 90 днів – 80%, далі – 70 %.

Ви можете просто зараз переглянути доступні вакансії на сайті центру зайнятості. Платформах з пошуку роботи: rabota.ua та work.ua. Та телеграм-каналах: @uajobnow или @robotaua_now_remote. В країнах ЄС  знайти роботу можна тут: UA Talents

Як набути статусу безробітного під час війни?| Все буде добре Як набути статусу безробітного під час війни?| Все буде добре

Video: Як набути статусу безробітного під час війни?| Все буде добре

Як оформити статус безробітного під час війни та знайти роботу в іншому місті? Обговорюємо у рубриці Надійні поради у студії Все Буде Добре

Больше по теме: Как на войне зарегистрировать ребенка или смерть близкого человека

Читайте нас также в Viber и Telegram СТБ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: