Унікальна фотовиставка «Я соромлюсь свого тіла» зустріла перших гостей
Цього четверга, 17 травня, у столичному Центрі української культури та мистецтв відбулося відкриття соціальної фотовиставки з героями медичного реаліті «Я соромлюсь свого тіла». Нещодавно вони соромилися виходити на вулицю і дивитися в дзеркало, а сьогодні – усміхаються і радіють життю. Саме такими – щасливими і люблячими своє нове здорове тіло – учасники проекту зображені на унікальних знімках. Побачити портрети тих, хто здобув перемогу над хворобою, а також послухати безкоштовні мотиваційні лекції від зіркових експертів СТБ може кожен охочий до 31 травня. Як проходило відкриття виставки – дивіться фото і читайте матеріал.
Читайте також: СТБ запрошує на фотовиставку проекту «Я cоромлюсь свого тіла»
Фотопроект об’єднав 21 історію героїв реаліті, яке протягом 5 років переконує українців у тому, що в людському тілі немає нічого сороміцького. Кожна історія по-своєму драматична і унікальна, але всі вони – про силу людського духу про медичні дива, які народжуються в стінах лікарняних палат і операційних.
Юлій Горбач, Ярослава Осипенко, Віталій Кравченко, Руслан Дорожок, Маша Бусько, Льоша Філатов, Валерія Усік та інші учасники, знайомі глядачам із випусків «Я соромлюсь свого тіла», день у день боролися за нове життя. Життя, в якому більше не буде місця хворобі. Сьогодні всі вони, здорові та красиві, готові поділитися своїми досягненнями в рамках фотопроекту – з 17 по 31 травня в київському Центрі української культури і мистецтв.
Відкриття виставки відвідали лікарі пацієнтів проекту, а також зіркові гості – Надія Матвєєва, Слава і Марина Узелкові, Михайло Присяжнюк, Мирослава Ульяніна, Віта Євтушина, Хаял Алекперов, учасниці шоу «Холостяк» Анетті та Іванна тощо. І, звичайно, незмінні ведучі проекту «Я соромлюсь свого тіла» – Валерій Ославський, Людмила Шупенюк і Катерина Безвершенко.
“Проект «Я соромлюсь свого тіла» унікальний своєю людяністю і щирістю. П’ять років тому ми взяли на себе сміливість першими в Україні почати говорити про здоров’я і про хвороби. Такі, якими вони є. Без прикрас, – розповідає ортопед-травматолог Валерій Ославський. – Не всі нас зрозуміли. Але за п’ять років у країні, де рівень обізнаності стосовно свого здоров’я був дуже низький, ми постаралися зробити принаймні так, щоб люди почали звертатися до лікарів. Щоб люди почали звертати увагу на те, як вони виглядають. Як виглядає їхня шкіра, як вони пахнуть, якого кольору їхні виділення. І розуміли, що про це абсолютно не соромно говорити. Адже організм сам сигналізує, коли з ним щось не так. Люди навчилися відверто показувати ту біду, з якою вони живуть роками, і мені здається, що це перший крок до оздоровлення нації, котрого прагнемо ми всі.”
За здоров’я близько 400 пацієнтів «Я соромлюсь свого тіла» весь цей час боролася ще більша кількість лікарів – майже 500. Такий приголомшливий результат прокоментувала керівник проекту, Дар’я Майборода:
“Я дуже рада, що за 5 років ми змогли зробити так, що сьогодні на цій виставці багато тих, хто захоплюється роботою лікарів – в кадрі та поза кадром. Було виконано колосальну працю, і мені б дуже хотілося, щоб кожен розумів: за двома годинами програми, які ми видаємо в ефір, стоїть просто нереальна кількість людей.”
Читайте також: Керівник «Я соромлюсь свого тіла» про фотовиставку з героями проекту
Також на свої фото прийшли подивитися самі пацієнти проекту: свої портрети вони побачили вперше після фотосесії. Кожен із захопленням розглядав красиві знімки і зі сльозами перечитував особисті історії, що нагадують про тепер уже минуле життя. Ларисі Феденко не дозволяла ходити вроджена деформація стоп за типом кінської стопи. Через мастектомію в Олени Асєєвої були видалені груди, і лікарі не могли навіть поставити імпланти. Валерія Усік у свої 24 роки мала 9 розмір грудей, через який страждала, а до того ж – 4 стадію ожиріння.
“Чесно кажучи, я, коли побачила наших пацієнтів на виставці, нікого не впізнала! Безумовно, впізнала Ясю Осипенко. І перше, що я зробила, – розпливлася в усмішці. Тому що це неймовірно красиво: щасливі обличчя, вміло підхоплений фотографом характер, настрій. Героїв цієї виставки я не сприймаю як пацієнтів взагалі. У мене таке враження, що я не на виставці «Я соромлюсь свого тіла», а просто на виставці красивих людей! Немає жодного знімка, який не викликав би у мене захоплення”, – поділилася враженнями Людмила Шупенюк.
Не залишилися байдужими і зіркові гості виставки. Мирослава Ульяніна, ведуча й консультант із харчування «Зважені та щасливі», зазначила, наскільки подібний соціальний фотопроект важливий і чому, на її думку, його повинен відвідати кожен:
“Усі, хто прийдуть на виставку, дізнаються реальні історії та побачать на цих прекрасних портретах не просто чоловіка або жінку, а насамперед – щасливі очі. Погляньте на будь-яку світлину: на кожній – очі, які світяться. А згадайте цих людей до участі в проекті. Багато хто був у депресії, хтось ховався навіть від близьких, над кимось насміхалися, хтось взагалі хотів покінчити життя самогубством… В їхніх очах не було вогню. На мою думку, такі ось внутрішні зміни коштують набагато більше, аніж зовнішні. І саме на них звертаєш погляд. Це головне, що змінилося. Герої виставки стали інакшими – щасливими. Їхній приклад дуже мотивує. Адже ми часто ставимо собі якісь цілі, бажаємо щось змінити – зовнішість, тіло, стан життя. Така виставка показує – є люди, у яких все було набагато гірше, але вони з цього виплуталися. Вони не здавалися, не опускали руки, вірили. І їм все вдалося.”
До речі, Мирослава Ульяніна та 8 інших відомих спікерів у рамках фотопроекту «Я соромлюсь свого тіла» проведуть безкоштовні лекції, присвячені здоров’ю і красі. Прослухати їх і побачити надихаючі історії учасників може кожен охочий до 31 травня.
Автор: Ірина Лєбєдєва
Чекаємо на вас за адресою:
вул. Хорива, 19-в (Центр української культури та мистецтв, м. Контрактова площа).
Вхід безкоштовний.
Час роботи: пн–пт 10:00–19:00, сб–нд 10:00–18:00.
Ще більше цікавого про фотовиставку – в сюжеті «Вікна-Новини»: