Я соромлюсь свого тіла

Спецпроєкт «Я соромлюсь свого тіла»: чи можна видалити кісту на оці без втрати зору?

Ми продовжуємо розповідати вам про долі людей, які звернулися по допомогу на проєкт «Я соромлюсь свого тіла». Сьогодні йтиметься про юну дівчину – Марію Бусько, яка від народження жила з кістою в оці. Про те, чи вдалося дівчині вилікуватися від страшної хвороби та чи змогли лікарі проєкту видалити без шкоди для здоров’я наріст на очному яблуці, читайте в нашому матеріалі.

я соромлюсь свого тіла

Бусько Марія, 17 років

Діагноз – дермоїдна кіста очного яблука.

Лікарня «Айлаз», лікар Малецький Анатолій Парфентійович. Видалення утворення в оці.

Лікування – 3 місяці.

 Більше на тему: Спецпроєкт «Я соромлюсь свого тіла»: Ми рятуємо там, де інші не можуть

Новоутворення на оці з’явилося у Маші відразу після її народження й буквально росло разом із нею. На момент, коли дівчина прийшла до Катерини Безвершенко, воно вже закривало майже половину її ока. Пухлина заважала Марії нормально бачити й почуватися впевнено в компанії однолітків.

Як показало обстеження, діагноз дівчинки – дермоїдна кіста. Досвідчений хірург-офтальмолог видалив утворення та акуратно закрив дефект фрагментом слизової, взятої з рота. Через кілька місяців після операції пацієнтка прийшла на прийом до лікаря проєкту «Я соромлюсь свого тіла», щоб показати шокуючі зміни. Лікарі зробили все настільки правильно й обережно, що Катерині Безвершенко було складно повірити, що зовсім недавно око дівчинки виглядало інакше.

Маша зізналася, що тепер не соромиться ходити з високо піднятою головою й дивитися людям в обличчя. Завдяки проєкту здійснилася її мрія – вона вступила до училища. Мама Марії розповіла, що донька стала більш веселою та відкритою. 

я соромлюсь свого тіла

Більше на тему: Спецпроєкт «Я соромлюсь свого тіла»: лікування гнійних ран невідомого походження

Причини виникнення кісти

Кіста виникає через природні причини розшарування райдужної оболонки ока. Невеликий збій призводить до розміщення на поверхні і в тілі ока маленької кількості епітеліальних клітин, які викликають утворення дермоїдної кісти.

Симптоми дермоїдної кісти

  • почервоніння очного яблука
  • розпливчастий зір
  • біль і дискомфорт
  • формування на склері або очному яблуці одного або навіть кількох утворень

Діагностика дермоїдної кісти

Це захворювання протягом тривалого часу може протікати безболісно. Однак не варто запускати здоров’я й за перших симптомів варто негайно звернутися до офтальмолога. Саме він проведе діагностику та дасть необхідні рекомендації щодо лікування.

Лікування дермоїдної кісти

Лікування дермоїдної кісти здійснюється тільки методом хірургічного втручання. Інших способів позбутися новоутворення немає.

Пам’ятайте, профілактика – краще лікування. Будьте здорові!

Читайте більше цікавих новин у Viber та Telegram СТБ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: