Лікар Слоссер про операцію з видалення живота вагою 24 кг в «Я соромлюсь свого тіла»
Історія пацієнтки Розель Хомутських з 4 випуску «Я соромлюсь свого тіла»-5 без перебільшення шокувала всіх. Дістатися до клініки проекту жінці коштувало неймовірних зусиль, адже величезний живіт, що звисає нижче колін, практично позбавив її можливості пересуватися самостійно. Після численних обстежень було прийнято рішення оперувати Розель. Редакція stb.ua поспілкувалася з одним із лікарів, які зважилися взятися за непростий випадок пацієнтки. Керівник центру пластичної хірургії, заслужений лікар України Дмитро Слоссер розповів про наслідки ожиріння і про те, як проходила операція з видалення живота.
Дивіться прямо зараз! Я соромлюсь свого тіла 5 випуск 4
Проблема надмірної ваги – це не просто ситуація, коли на тілі накопичується зайвий жир. Це насамперед проблема порушеного обміну речовин. У пацієнтів, які страждають на ожиріння, багато органів і системи функціонують неправильно. Практично завжди страждають ендокринна система і підшлункова залоза, а збої в роботі серцево-судинної системи супроводжуються підвищеним тиском. Через велику масу тіла зношуються швидше суглоби, що призводить до болів і робить спосіб життя пацієнта ще менш рухливим. Довгий фартух живота заважає доглядати за собою, і, як наслідок, виникають запальні та гнійничкові захворювання шкіри.
Читайте також: Як безпечно збільшити груди за допомогою операції: коментарі хірурга
Усі ці проблеми, тільки в набагато вираженішій формі, були і у Розель Хомутських. Звисаючий нижче рівня колін жировий фартух не просто заважав жінці, а й ускладнював кожен крок. За цю непросту задачу взялися лікарі клініки «Оберіг».
«Першою реакцією на консультації Розель у мене було бажання відмовитися від проведення операції. Для телевізійної передачі, звичайно, легше вибирати пацієнтів з гарантованим результатом», – говорить пластичний хірург Дмитро Слоссер.
Але проект не шукає легких шляхів. Для вирішення подібних питань недостатньо одного фахівця. Зазвичай збирають консиліум, на якому оцінюють операційні ризики і визначають хірургічну стратегію. Після ретельного обстеження і місячної підготовки команда лікарів в особі трьох хірургів взяла участь у складній операції.
«У своїй практиці я тільки двічі оперував пацієнтів з подібними фартухами, – каже заслужений лікар України Слоссер. – І кожного разу я готуюся до складнощів післяопераційного періоду. Технічно видалити фартух неважко: операція і цього разу тривала менше 4 годин. Складніше «виходити» пацієнта в післяопераційний період. У тканині, що видаляється, є кровоносні судини. І чим більше тканини ми відсікаємо (а у випадку з Розель це було майже 24 кг!), тим більша крововтрата. Величезна за площею ранева поверхня ще кілька днів після операції сочиться кров’ю, яку ми відводимо дренажами. Тому кілька разів здійснювалося переливання крові».
Сьогодні пацієнткою займається дієтолог, і вона продовжує худнути. Тепер жінка гуляє, більше рухається і з жахом згадує, як жила до операції.
Читайте також: «Я соромлюсь свого тіла»-5 випуск 1: на проект звернувся чоловік, який важить майже третину тонни