Чи можливі стосунки з егоїстом. Думка психолога
Всі ми – егоїсти, адже наші інтереси і бажання завжди будуть вищі від чиїхось ще. Звичайно, багато людей живуть для дітей і своїх коханих, але краще за всіх подбати про себе можемо лише ми самі. Як бути, якщо зайва любов до себе заважає будувати міцні стосунки в родині? Провідний психолог проекту «Врятуйте нашу сім’ю» Ірина Кириченко розповіла, чи можливо побудувати сім’ю з егоїстом.
У сім’ї егоїст – це людина, повністю орієнтована на себе. Для неї немає нічого важливішого за власні інтереси. Він задовольняє потреби, виходячи з того, як цього хочеться саме йому. Будувати стосунки можна з будь-якою людиною, але все залежить від того, наскільки вони будуть гармонійні, тривалі і чи зможуть влаштувати обох партнерів. Не буває так, щоб той же егоїст був повністю щасливий у стосунках. Він не зможе 24 години на добу віддаватися своїм примхам. Зазвичай жінка з ним теж нещасна, вона влаштовує йому істерики і пред’являє претензії. Може, не відразу, але з часом це проявиться.
Дивіться також: Давай поговоримо про секс
До егоїзму більше схильні чоловіки, і найчастіше їх такими роблять матері. Є сім’ї, де хлопчик росте без батька, а матір відчуває провину за те, що не змогла зберегти сім’ю. Вона намагається все робити для нього, таким чином показуючи його винятковість. І він, в результаті, не росте чоловіком, бо вона все тягне на собі і надає йому ведмежу послугу. Коли він підростає і хоче створити сім’ю, то шукає собі жінку, яка буде виконувати роль матері.
Читайте також: Дружина сама попросила чоловіка-зрадника повернутися до неї
Під час цукерково-букетного періоду їм, можливо, і буде комфортно, але це не означає, що партнери не помічають деталей. «Я його перероблю», – думають вони. Через час, коли потреби не задовольняються, жінка починає страждати. Але чоловік-егоїст не має уявлення, як це – жити для когось. Коли чоловік зустрічає справжнє кохання, може, через біль він і прийде до того, що в стосунках потрібно віддавати. Хоча зазвичай він не хоче. Жінка може тривалий час терпіти, але, швидше за все, не буде щасливою.
Егоїсти ніби не відчувають біль іншої людини. Вони не співпереживають. Так було завжди, що світ крутиться навколо них. Навіщо змінюватися, все ж було добре. Жінкам потрібно відкрито говорити про свої потреби. Треба зрозуміти, що чоловіки не телепати і вгадувати бажання жінок ніколи не будуть. Потрібно їм говорити про все, що не подобається, але конструктивно і без нападок.
Чоловік або жінка, яким не байдужий партнер, зрозуміє, що він нещасливий, і буде намагатися змінити свою поведінку. Не наступного ж дня, але спроби будуть видні. Я вважаю, що у стосунки можна вступати тільки тоді, коли ти готовий віддавати. Не через те, що ти хочеш втекти з сім’ї, забути про щось (когось) або через те, що всі подружки вже вийшли заміж. Річ в тім, що ми завжди бачимо з перших днів, як поводиться людина. Особливо важливо помічати, як поводиться чоловік стосовно інших жінок: в магазині, кафе, транспорті і т.д. Про вас він може піклуватися, але при цьому грубити іншим. Це потрібно враховувати. Через 3 місяці спаде пелена, і все стане зрозуміло.
Читайте також: Як зрозуміти, що чоловік вас використовує?
Страх самотності або позиція жертви змушує людей терпіти погане ставлення до себе. У родині Кирильченко Женю все влаштовувало, і його теж. Він для неї маленький і безпечний. Вона може ним керувати, як вчиняла з нею мама. Чим більше вона його контролює, тим більше зменшується її тривожність. Вона не справляє враження дорослої людини, коли з нею розмовляєш. І Женя не схильна до рефлексії. Вона не збирається нічого міняти, тому що до цього не готова. Саші теж вигідна ситуація, в якій можна паразитувати. Ми знову повернулися до співзалежних стосунків.
Ми всі егоїстичні і іноді ставимо свої інтереси вище від чужих. Це нормально. Мова не йде про те, щоб постійно робити те, що хочуть інші. Будь-який перекіс в будь-яку сторону ненормальний. Питання в тому, чи можемо ви свої інтереси поставити нижче, якщо партнеру погано? Тільки в такому випадку можливі гармонійні стосонки.