Сімейна психологія

5 небезпечних криз сімейного життя

Добре це чи погано, але кожна сім’я проходить ряд так званих криз, які можуть згодом, як зміцнити союз, так і зруйнувати його. Це вже залежить від уміння самих партнерів поглянути на ситуацію і вирішити її. Але, свідомо знаючи ці перешкоди, на шляху до довгого сімейного життя, можна спритно вийти з ситуації переможцями. Перед вами 5 основних життєвих криз, з якими стикаються сім’ї.

Новими очима

Умовно це відбувається відразу після весілля. До весілля пара зачарована один одним, вони намагаються сподобатися, стежать за собою, все так красиво й піднесено. Після одруження настає розуміння того, що свого ми добилися і можна трохи розслабитися. І тут ми починаємо бачити партнера зовсім іншими очима. Відразу стає видно всі недоліки, які починають дратувати.

Постарайтеся бути терплячими до коханої людини. Акцентуйте увагу на перевагах, а не недоліки.

Народження дитини

Але радісна подія нерідко тягне за собою цілу гору конфліктів. У дружини може бути післяпологова депресія, гормональна перебудова, постійний недосип і стрес. Чоловік відчуває себе трохи обділеним, як би, поза ситуацією, тому що всі зусилля дружини спрямовані за турботу про малюка. Дружина ображається на чоловіка за те, що вона сама тягне клопоти по догляду за дитиною, а чоловік то на роботі, то з друзями.

Дуже важливо знаходити час одне для одного. Попросіть рідних доглянути за дитиною, найміть няню. Але обов’язково проводьте час тільки вдвох! Також важливо залучати чоловіка до «дитячих справ», щоб він більше часу проводив з дитиною.

Читайте також: Як налагодити стосунки з мамою?

Криза середнього віку

Найчастіше розлучення припадають саме на цю кризу. Чоловік починає переосмислювати життя і пройдений шлях. Час біжить швидко, не за горами і старість, а так багато ще не встиг зробити. Деякі чоловіки піддаються спокусі швидкоплинних романів, деякі захоплюються екстримом. Нерідко чоловік починає звинувачувати сім’ю в тому, що чогось він не встиг. В результаті він іде до більш молодої партнерки.

Пам’ятайте, будь-яка криза – це тимчасово. Хваліть партнера, підбадьорюйте його, поважайте його інтереси, підтримуйте і розділяйте їх!

Дорослі діти

Коли діти покидають батьківський дім, подружжя виявляють, що все своє невдоволення один одним вони ховали заради дітей. А тепер ці пригнічені образи спливли. Часто люди помічають, що стали абсолютно чужими людьми один для одного.

Ставтеся один до одного турботливо, поставте нову спільну мету. Це може бути покупка дачі, ремонт, спільні подорожі і так далі.

Вихід на пенсію

І начебто чекаєш цього дня півжиття. А коли він настає, відчуваєш себе самотнім, і друга половинка тільки посилює цю ситуацію. Тут найкраще знайти собі хобі до душі, щоб відчути свою значимість і отримувати задоволення. Це може бути кулінарія, виховання онуків і так далі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Дякуємо!

Тепер редактори знають.