Горохово-м’ятне різоттота рум’яні морські гребінці з приправою гремолата
26.09.2013
У середу, 25 вересня, у проекті «Кулінарна дуель» на кухні шоу зустрілися українська фотомодель Христина Коц-Готліб та солістка колективу «Лісапетний батальйон» , який здобув перемогу в шоу «Україна має талант-5», Наталя Фаліон. Вони готували горохово-м’ятне різотто та рум’яні морські гребінці з приправою гремолата ( традиційна італійська суміш з рубаною петрушки, часнику та лимонної цедри). Найкращою, на думку журі цього випуску, стала страва Наталії Фаліон.
Як приготувати горохово-м’ятне різотто та рум’яні морські гребінці з приправою гремолата? Необхідні інгредієнти та всі етапи приготування цих страв читайте нижче.
Для приправи гремолата
– два зубчика сухого меленого часнику.
– дві столові ложки дрібно нарізаної петрушки
– дві чайні ложки лимонної цедри
– дві чайні ложки оливкової олії
– сіль та перець
Для горохового супу
– одне стебло селери
– одна цибулина, крупно нарізана
– одна цибуля-порей (одна чашка), очищеного та крупно нарізаного.
– дві склянки гороху, свіжого або замороженого (якщо свіжий, бланшувати до м’якого)
– чотири чашки курячого бульйону (можна замінити овочевим бульйоном)
– один пучок м’яти
– один букет гарні (один лавровий лист, одна чайна ложка сухого чебрецю, 4-6 стебел петрушки, 6-10 горошин чорного перцю), загорнутий в марлю
– сіль та перець.
Для різотто
– чотири столові ложки вершкового масла
– чотири столові ложки оливкової олії два зубчики часнику, мілко нарізати
– одна цибулина, дрібно нарізана
– 1 1/2 чашки рису Карнаролі
– один стакан білого вина
– сіль та перець
Для гарніру
– одна столова ложка оливкової олії
– 6-10 гребінців, нарізати 1,5 сантиметрові шматки
– одна столова ложка лимонної цедри
– один пучок м’яти
Процеси приготування
Для приправи гремолата
Змішати всі інгредієнти. Заправити сіллю та перцем. Поставити в сторону.
Для горохового супу
На маленькому вогні в середній каструлі або сковороді, обсмажити селеру, цибулю та цибулю-порей до прозорої структури. Заправити сіллю та чорним перцем. Додати в суп овочі, пучок запашних трав ( Обов’язкові компоненти: петрушка, чебрець, зелень, цибулю-порей , лавровий лист. Необов’язкові: базилік, чорноголова, листя селери, кервель, розмарин, перець, чабер, шавлія, естрагон. Іноді додають кореневі овочі: моркву, селеру, зелений лук, ріпчасту цибулю, коріння петрушки).
Довести до кипіння. Потім зменшити вогонь до середнього та готувати як мінімум ще 30 хвилин. Додати горох та продовжувати готувати до того, як горох стане м’яким, але все ще буде володіти зеленим кольором. Зняти сковорідку з вогню. Видалити з супу пучок запашних трав. Невеликими порціями пропустити суп через блендер. Потім знову влити суп в каструлю та поставити в сторону. Суп слід розігріти перед подачею, щоб зберегти зелений колір.
Для різотто
Розігріти бульйон в середній сковороді з кришкою. Поставити на маленький вогонь. У великій сковороді з кришкою з товстим дном або рондо на середньому вогні розігріти одну столову ложку вершкового масла та одну столову ложку оливкової олії. Потім на маленькому вогні з невеликою кількістю масла довести цибулю та часник до прозорої консистенції. Заправити сіллю та перцем. Поставити різотто в каструлю та додати одну столову ложку вершкового масла і три столові ложки оливкової олії. Змішати, щоб рис добре проварився. Продовжити готувати протягом п’яти хвилин, щоб рис дійшов до готовності. Влити в каструлю вино, перемішати рис, дати йому повністю випаруватися, щоб каструля була сухою. Заправити сіллю та перцем.
Влити по одній чашці бульйону за раз та добре перемішати. Коли бульйон вбрався, додати ще. Продовжувати додавати бульйон поки він не закінчиться.
Заправити гребінці спеціями, сіллю та перцем і дуже легко перемішати в оливковій олії. Надати гребінцям карамельноподібну корочку, підсмаживши їх на сковороді на великому вогні невеликими порціями.
Викласти готові гребінці в приправу гремолата. І поставити в сторону.
У тій же сковороді, легко обсмажити горох (якщо він свіжий) в одній столовій ложці оливкової олії, посолити, поперчити. Поставити в сторону.
Щоб завершити різотто, додати в нього черпачком одну чашку горохового супу. Продовжити перемішувати. Якщо рис все ще пружний, продовжувати додавати суп. Різотто має бути консистенції густого супу, густим, кремоподібним, але не прилипати .
Змішати разом горох та гребінці.
Вмішати ¾ цієї суміші в різотто.
Викласти на тарілку. Прикрасити сумішшю гребінців та гороху, що залишилася.
Спосіб приготування і, як ці страви готували гості проекту «Кулінарна дуель» Христина Коц-Готліб та Наталія Фаліон ви можете побачити нижче.