Масляна: обряди та ритуали
Масляну святкували ще з часів язичництва. Після хрещення Русі православні християни трохи видозмінили обряди та сам зміст свята. Про особливості святкування Масляної в наш час розповіла переможниця «Битви екстрасенсів»-13, експерт проекту «Слідство ведуть екстрасенси» мольфарка Олена Стеценко.
Які обряди та ритуали можна проводити на Масляну
«З давніх часів обряди проводились для того, щоб привернути до себе увагу потрібного божества, – розповіла Олена. – Млинці на Масляну – не виняток. Вони готувалися для того, щоб в майбутньому році привернути до свого дому урожай і достаток».
Всі частування готувалися своїми руками! А найбільшою популярністю користувалися млинці, перепічки, а також ватрушки та пончики, начинку для яких слід було готувати самому!
«У це свято прийнято подавати спеціальні обрядові страви. Наприклад, для того, щоб вшанувати пам’ять померлих, наші предки готували сирницю (пиріг із сиром), яка залишалася на столі на ніч. Таким чином вони запрошували померлих за стіл», – поділилася Олена Стеценко.
Більше на тему: Масляна: традиції наших предків
За словами мольфарки, під час святкування Масляної, починаючи з четверга, слід влаштовувати масові катання на гірках. Адже таким чином можна закликати хороший урожай льону, з якого в перспективі можна зробити одяг та постільну білизну.
Одним із важливих обрядів на Масляну було, є та буде спалювання опудала зими. У цей момент можна проводити заговори на благополуччя, багатство та достаток, які до цього дня вважаються одними з найсильніших та найбільш дієвих. І якщо точно знати і про себе повторювати заповітне бажання – то воно обов’язково збудеться.
Більше на тему: Другий день Масляної – загравання
Гарного святкування Масляної!
Більше на тему: Як вибрати червону ікру до Масляної