Зважені та щасливі

Чи є межа між моделінгом та анорексією

Проект «Зважені та щасливі» сім сезонів учив, як втратити зайву вагу. Але вага може бути і занизькою, що може призвести до анорексії. Мирослава Ульяніна та психотерапевт Олег Чабан з’ясовували, що таке нестача ваги та чому вона виникає? Як у погоні за модельною худорлявістю дівчата перетворюють свої тіла на ходячі мощі? Що робити, аби дитина не піддавалася хибним тенденціям, – читайте в матеріалі.

стоп анорексія

Марія Гребенюк – переможниця «Топ-модель по-українські»-3 – після отримання бажаного контракту в Америці почала перетворювати своє ідеальне тіло на шкіру з кістками.

Більше на тему: #Стопанорексія: чому виникає страх їжі

На проекті у дівчини не було думок з приводу того, що вона погано виглядає. Одразу після перемоги дівчина полетіла на зйомки у Нью-Йорк. А перший контракт отримала в Китаї, де на неї чекало велике навантаження і конкуренція. Бажання бути кращою за інших змушувало дівчину поступово відмовлятися від їжі. Мрією був об’єм стегон у 88 см. Маючи стегна 95 см, дівчина зрозуміла, що має інтенсивно навантажувати свій організм, аби швидко втрачати вагу.

Мария Гребенюк

Вживаючи на добу 500 калорій, Марія одразу ж втрачала їх у спортзалі. В результаті ідеальна модель почала скидати по одному кілограму на день. Критично низькою вагою були 42 кілограми при зрості 180 см! Перший час жага до їжі не залишала Марію. Вона почала страждати на психологічну булімію. Таке захворювання супроводжується вживанням їжі, від якої в подальшому людина намагається «очиститися».

Мария Гребенюк

Мати розповіла, що коли дівчина повернулася додому – її вигляд шокував усіх. Жінка одразу почала бити на сполох та рятувати свою доньку. Маші ж здавалося, що це потрібно лише її матері, але аж ніяк не їй. Тому психіатр виписав дівчині психотропні ліки, які призначаються при психічних розладах.

Більше на тему: Анорексія родом з дитинства

Психотерапевт Олег Чабан пояснив це тим, що основним об’єктом праці дівчини є її тіло. За допомогою свого зовнішнього вигляду вона презентує себе, перемагає проекти, відвідує зйомки і фотосесії. Та коли всього цього вона досягла – успіх зайшов у глухий кут. Захворівши на анорексію та психічну булімію, почуття голоду завжди супроводжується почуттям провини. Відповідно, це викликає необхідність покарання себе за те, що ти можеш з’їсти будь-що. Проте ще більша проблема криється у бажанні суїциду дівчат, організм яких перестає справлятися без їжі.

Стоп анорексия

Марії допомогла її мати та лікарі. Головне — не закриватися від допомоги ззовні. Є дівчата, які залишилися на самоті з проблемою анорексії, і саме для таких Марія веде свій блог. Там вона розповідає, як переживала страшний етап психологічного захворювання. Аби не стати на шлях надмірного схуднення – важливо пам’ятати, що зациклення на своїй зовнішності завжди змусить вас побачити в ній недоліки.

Читайте більше цікавих новин в Viber і Telegram СТБ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Image00001итьбю

Licensor’s website www.endemolshmine.com

Дякуємо!

Тепер редактори знають.