Зважені та щасливі

#Стопанорексія: чому виникає страх їжі

Проект «Зважені та щасливі»-8 зачепив важливу тему іншої проблеми з вагою – її нестача. У гонитві за струнким тілом не завжди можна втримати межу і зберегти здоров’я. Така історія сталася з учасницею 4 сезону «Зважені та щасливі» Юлією Фоміною. Чому дівчина почала боятися їжі після жаданої перемоги – дізнайтеся в матеріалі.

стоп анорексия

Юлія Фоміна прийшла на проект з вагою 118 кілограмів, а протягом 4 сезону «Зважені та щасливі» втратила 62 кілограми. Перемога і небажання повернутися до надмірної ваги змусили дівчину ретельно слідкувати за своїм способом життя. Проте згодом дівчина почала панічно боятися їжі.

Більше на тему: Анорексія родом з дитинства

Юлія розповіла, що, коли вона зустріла свого майбутнього чоловіка, то знала, що всі колишні його дівчата були стрункими. Коментарі друзів та знайомих тиснули на психіку переможниці «Зважені та щасливі»-4. Постійні питання, чи не боїться вона повернутися до ваги у понад 100 кілограмів, змушували її щоразу відмовлятися від їжі. Панічний страх зайвої ваги призвів до того, що +200 грамів на вагах здавалися пунктом відліку до інтенсивного набору кілограмів. Страх переріс у небажання їсти не лише вуглеводи, а навіть фрукти та овочі. На добу дівчина вживала не більше 500 калорій. Цей період тривав близько року. Вага стрімко знижувалася, а вигляд Юлії погіршувався.

Юлия Фомина

Психотерапевт Олег Чабан пояснив, що шлях до анорексії проходить через три етапи:

  1. Страх набрати вагу. Виражається у неправильному сприйнятті себе, незважаючи на нормальний показник індексу маси тіла.
  2. З’являються перші психічні порушення. Злість, агресія, ослаблення м’язів, пригніченість, тривожність. Відбувається це через нестачу надходження енергії до мозку.
  3. Відмова організму від вживання їжі та несприйняття ним будь-яких калорій.

Проблему дівчина помітила тоді, коли почала втрачати волосся, збився менструальний цикл і з’явилися приступи агресії. Проте все змінила вагітність. Бажання врятувати і зберегти дитину змусило дівчину вживати від 2000 калорій на добу.

стоп анорексия

Психотерапевт запевнив, що бажання самовдосконалення потрібно направляти на самореалізацію! Якщо показник індексу маси тіла до вашого зросту є нормальним, не намагайтеся вдосконалювати себе за допомогою відмови від харчування. Підтримувати форму можна за допомогою правильного раціону та фізичних навантажень. Але відмова від їжі аж ніяк не приведе до ідеального результату.

Читайте більше цікавих новин в Viber і Telegram СТБ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Image00001итьбю

Licensor’s website www.endemolshmine.com

Дякуємо!

Тепер редактори знають.