ДНК. Свої

У 8 випуску «ДНК. Свої» допоміг людям, які провели своє дитинство в інтернаті, знайти рідних та дізнатися правду

Щонеділі на телеканалі СТБ виходить важливий соціальний проєкт «ДНК.Свої» з Тетяною Висоцькою. Проєкт продовжує свою соціальну місію з пошуку зниклих рідних, допомагає повернути додому близьких та відновити справедливість за допомогою тесту-ДНК. Минулого тижня журналісти програми одночасно взялися за розкриття одразу трьох історій пошуку родичів тих, хто провів своє дитинство в інтернаті.

ДНК. Свої-3 випуск 8: дитинство в інтернаті

21-річний Сергій з Луганської області розшукує справжню маму. Хоча раніше йому видали свідоцтво про її смерть. Жінка нібито померла ще у 2012 році, проте син вірить, що мати може бути живою.

«Мені б хотілося б мати близьку людину, яка б завжди питала, як у мене справи, як мій настрій, чи я поснідав, де я бував. Я жив в інтернаті з думкою, що у мене немає рідних», — каже Сергій.

Кілька років тому він вже знайшов нібито рідних брата Віталія і сестру Галину — за документами у них одна мама. Проте Віталій стверджує: його мама померла у 2021, а не у 2012. І хоча мати віддала в інтернат і Віталія, щоправда у 14 років, він бачився з нею у 2019 році. Проєкт провів тест ДНК, щоб дізнатися, ким насправді приходяться один одному Сергій, Віталій і Галина.

До програми «ДНК. Свої» також звернулася медикиня з Добропілля на Донеччині Дар’я. Вона хоче розшукати зниклого безвісти друга їхньої родини — військового Артема. Він зник під час виконання бойового завдання на фронті. Але так як Артем виріс у сиротинці, він не має родичів, які могли б офіційно його розшукувати. Є лише сестра Валентина, проте сам Артем не був впевнений, що вони насправді родичі. Наші журналісти розшукали маму, сестру та навіть тітку Артема, щоб дізнатися правду.

Більше на тему: Тест на правду. Проєкт «ДНК.Свої»-3 встановив батьківство дитини загиблого військового у 7 випуску

До другої річниці смерті легендарного тренера з Луганщини Римми Старостіної, донька її близьких друзів Олена вирішила розшукати підопічних жінки. Журналісти проєкту шукали спортсменів, які провели своє дитинство у сиротинці. Багато з них мали фізичні вади чи інвалідність

«Втративши Римму Федорівну вони втратили щось материнське. Хотілося б зібрати разом всіх спортсменів, дізнатися, як склалася їхня доля. Чи всі змогли виїхати з території окупованої», — розповіла Олена, яка особисто знала багатьох з них.

Розслідувачам проєкту «ДНК. Свої» вдалося знайти вихованців Римми Старостіної не тільки в Україні, а і у Польщі, Німеччині та Ізраїлі. У студії відбулася більш ніж зворушлива зустріч старих друзів.

«Наша команда протягом більше року працювала над цією історією. Це була нелегка робота, але ми здійснили колосальний пошук по всьому світу. Журналісти-розслідувачі — це справжні герої, які віддано присвячують себе розкриттю правди. Одного з вихованців нам допомогла відшукати наша глядачка, яка зараз проживає в Польщі, але насправді вона родом з України», — розповіла керівниця проєкту Юлія Поборуєва.

Чи справді у Сергія, Віталія та Галини одна мати і що з нею насправді трапилося? Чи рідні один одному Артем і Валентина, та чому родичі ніколи не цікавилися їхнім життям? І яка доля спіткала українських спортсменів, вихованців відомого тренера? Дивіться у восьмому випуску «ДНК. Свої» на офіційному сайті.

Якщо ви також шукаєте рідних, з якими втратили зв’язок через повномасштабну війну, — пишіть на пошту dnk@slm.ua або телефонуйте за номерами гарячої лінії: +38(067)690–56–69, +38(067)690–56–91.

Читайте нас також у Viber і Telegram СТБ 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: