ДНК. Свої

Тест на правду. Проєкт «ДНК.Свої»-3 встановив батьківство дитини загиблого військового у 7 випуску

Щонеділі на телеканалі СТБ виходить важливий соціальний проєкт «ДНК.Свої» з Тетяною Висоцькою. Він допомагає українцям шукати рідних, які зникли внаслідок війни в Україні, та повернути їх додому. Цього разу до команди проєкту звернулася жінка з проханням допомогти довести, що її син — продовження батька-героя.

ДНК. Свої-3 випуск 7: встановлення батьківства дитини загиблого військового

Ірина Дорошенко з Чернігівщини – цивільна дружина полеглого українського воїна Артема Мірошніченка. Дворічний Тимофійко — їхній спільний син. Та рідня чоловіка, зокрема, свекор Руслан Мірошніченко відмовляється від онука. Мовляв, взаємини син мав з Іриною не серйозні і взагалі був одружений з іншою. 

«Коли мій син вже проживав з іншою дівчиною, з’явилася Ірина і це сталося після його підписання контракту на службу. Батьком дитини може бути хлопець, що був в неї до Артема”, – розповів у студії «ДНК.Свої» Руслан Мірошніченко.

Свекр впевнений, що Ірина за рахунок смерті його сина прагне отримувати соціальні виплати. До цієї думки його призвели дії батьків Ірини, які після загибелі Олега вмовляли родину Мірошниченків із проханням оформити заповіт сина «заднім числом».

Такі дії вважаються протиправними. На цьому наголошує експертка проєкту «ДНК.Свої» адвокатка з кримінального, військового та цивільного права Альона Юр’єва:

«Після загибелі людини спадкоємці звертаються до нотаріуса і відкривають нотаріальну справу. Тобто, оформлення спадщини «заднім числом» чи за показами свідків неможливе і така процедура законодавством не передбачена».

Виявилося, що Ірина самостійно, без участі іншої сторони, зробила генетичне дослідження, аби встановити батьківство Артема. Його родина вважає, що жінка схитрувала і підкупила експертів. На підтвердження вони розповіли, що Ірина для цієї процедури навіть подала паспорт Артема, посмертно. А також скористалася виплатами, що надійшли на картку полеглого. Це суперечить закону України, наголошує адвокатка Альона Юр’єва:

«Кошти після загибелі власника картки підпадають у розряд того майна, що успадковується. Тільки після відкриття спадкової справи ці кошти вносяться у список успадкованого майна і будуть успадковані спадкоємцями».

Тому родина Мірошніченків просить проєкт «ДНК.Свої» провести незалежний тест ДНК для малого Тимофійчика. Адже Ірину підозрюють у шахрайстві і в бажанні отримати грандіозні соціальні виплати за загиблого.

Більше на тему: Тетяна Висоцька: Емпати дуже важливі для таких соціальних проєктів як «ДНК.Свої», але водночас — це пастка для таких, як я

Ірина не приховує, що стосунки з Артемом були непрості. Вийшло так, що чоловік після народження спільної дитини одружився з її кращою подругою. Та перед тим. як пішов на фронт, все-таки повернувся до Ірини та рідного сина.

«В перші ж дні Артем пішов добровольцем на війну. Перебуваючи на фронті, він турбувався про нас. Він завжди переймався щоб у Тимофія все було. Він постійно писав і хвилювався як я. Він постійно писав, що любить нас і що він захищає свого синочка» — розповідає Ірина.

Спочатку Артем воював на Чернігівщині та згодом був відправлений на Донбас. Там і загинув. За яких умов це сталося Ірина не знає. Тому паралельно з проведенням ДНК просить проєкт ще розшукати побратимів цивільного чоловіка, які б розказали їй правду.

На запит Ірини журналісти «ДНК.Свої» провели надскладне розслідування, але змогли відшукати побратимів Артема. Обоє чоловіки, що несли службу з ним, в один голос наголосили, що військовий любив свого сина, захищав країну задля його майбутнього і дуже хотів повернутися додому до дружини. Артем підірвався на мінній розтяжці, що залишили окупанти.

Зрештою тест ДНК на 99.9 % підтвердив батьківство Артема відносно Матвійчика. Обидві родини зрозуміли, що витрачали сили, аби довести свою правоту даремно, адже час могли приділити малечі — продовженню загиблого захисника.

Більше на тему: Об’єднані полоном. Проєкт «ДНК. Свої» розшукав заручників росіян з новокаховських катівень

Щемливі та заплутані історії дивіться у прем’єрному випуску «ДНК. Свої» на офіційному сайті тут.

Якщо ви також шукаєте рідних, з якими втратили зв’язок через повномасштабну війну, — пишіть на пошту dnk@slm.ua або телефонуйте за номерами гарячої лінії: +38(067)690–56–69, +38(067)690–56–91.

Читайте нас також у Viber і Telegram СТБ 

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: