Зважені та щасливі

Чому голодні дієти шкідливі для вашого здоров’я

Хибне уявлення про голодні дієти, детокс та інші знущання над організмом призводить тільки до набору ваги. Медики і дієтологи вже давно констатували факт, що голодувати суворо заборонено, якщо ви прагнете вести правильний і здоровий спосіб життя. А виключити зі свого раціону якомога більше продуктів антинауково. Чому голодні дієти шкідливі для вашого здоров’я розповіли дієтологи «Зважені та щасливі»-9.

Чому голодні дієти шкідливі для вашого здоров’я

Обмеження калорійності харчування і позбавлення організму будь-яких корисних речовин викликає зміну рівня низки гормонів. Зниження рівня гормонів запускає наступний ланцюжок недуг в організмі:

 1. Знижується рівень гормонів щитовидної залози і тестостерону (естрогену);
 2. Знижується рівень фактора, що вивільняє гормон росту (соматокрінін);
 3. Відбувається негативний вплив на секрецію гормону росту;
 4. Знижується активність симпатичної нервової системи, що разом з падінням рівня гормонів щитовидної залози значно знижує швидкість метаболізму;
 5. Рівень кортизолу піднімається, посилюються голод і апетит;
 6. Відбуваються зміни рівнів лептину, греліну, пептиду YY, кортиколиберина (кортикотропін-рилізинг-гормон)
 7. Виробляється нейропептид Y, який виробляється в умовах голоду. Чим менше лептину, тим більше нейропептиду Y. Відповідно, мозок дає команду «їсти».

Більше на тему: Продукти, які перетворять вуглеводи на м’язи

Наступним негативним наслідком голодної дієти є хронічно піднятий кортизол. Крім того, що він затримує воду, він уповільнює активність нервової системи і метаболізму. Внаслідок цього сповільнюється швидкість спалювання жиру. Працює це таким чином: організм сприймає різку втрату корисних речовин як екстремальні умови, в яких йому необхідно виживати. Він починає відкладати всю з’їдену їжу про запас, що має дозволити йому вижити.

Чому голодні дієти шкідливі для вашого здоров’я

Для цього організм також знижує всі види активності, що вимагають витрат енергії. Це включає в себе синтез білка, репродуктивну та імунну функції. Всі ці гормональні зміни, що починаються з падіння рівня лептину, і є основними причинами того, чому у жінок припиняється менструація, коли вони досягають дуже низького відсотка жиру або сидять на жорсткій дієті.

Головна мета вашого організму полягає в тому, щоб якомога швидше поповнити запаси жиру, коли калорії знову будуть доступні. Уповільнення швидкості обміну речовин і поліпшення здібностей до накопичення жиру об’єднуються, щоб сприяти поверненню жирових відкладень, коли ви знову починаєте їсти. Комбінація сигналів, що посилаються лептином, інсуліном, глюкозою і масою інших гормонів, перетворюється на голод і апетит. Ці зміни викликають підвищення того й іншого: ви постійно голодні та думаєте про їжу.

Більше на тему: Чим небезпечна фруктова дієта

Висновок можна зробити такий, що голодні дієти призводять до:

 1. Ослаблення організму;
 2. Гормонального збою;
 3. Зупинки всіх важливих активностей організму;
 4. Відкладання жиру про запас.

Не пропустіть 9 сезон проєкту «Зважені та щасливі» 29 серпня о 19:00 на телеканалі СТБ!

Читайте більше цікавих новин в Viber і Telegram СТБ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Image00001итьбю

Licensor’s website www.endemolshmine.com

Дякуємо!

Тепер редактори знають.