Зважені та щасливі

Які жири шкідливі для здоров’я, розповіла Світлана Фус

Дієтолог проєкту «Зважені та щасливі»-9 Світлана Фус розповіла, які жири шкідливі для вашого здоров’я. Де містяться такі елементи, як вони впливають на роботу організму і яких жирів необхідно уникати? Дізнайтеся у матеріалі.

трансжиры

Яких жирів у раціоні потрібно уникати?

Трансжири. Це практично єдиний вид жирів, які не мають ніяких корисних властивостей. Трансжири отримують шляхом переробки ненасичених жирів у насичені. Також їх використовують, щоб продовжити термін придатності продуктів.

Переважно трансжири містяться у тих продуктах харчування, які виготовляються на основі маргарину. Як правило, це кондитерські вироби: торти, печиво. Також вони є у пересмажених жирах (пиріжки, пончики, чебуреки, фастфуд, чипси).

фастфуд

Трансжири підвищують рівень холестерину і призводять до ожиріння. Його надлишок у раціоні погіршує ліпідний обмін. 

Насичені жири. Потрібно стежити за кількістю таких, адже вони містяться у молочних продуктах (вершках, вершковому маслі, сирі, жирних сортах м’яса).

молочные продукты

З надлишком насичених жирних кислот надходить велика кількість холестерину. Відомо, що саме холестерин необхідний для синтезу вітаміну Д і гормонів. А у разі дефіциту холестерину можна впасти у депресію. Але його надмірне надходження може порушувати обмін холестерину в організмі, провокуючи розвиток атеросклерозу.

Більше на тему: Чому важливо снідати, розповіла Світлана Фус

Рослинні жири. Світлана Фус не рекомендує використовувати будь-які рослинні олії для смаження. За високих температур вони втрачають свої корисні властивості.

Читайте більше цікавих новин у Viber та Telegram СТБ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Image00001итьбю

Licensor’s website www.endemolshmine.com

Дякуємо!

Тепер редактори знають.