Зважені та щасливі

Як поговорити з дитиною про «це», розповіла Марина Боржемська

Як поговорити з дитиною про сексуальний розвиток? Це питання хвилює всіх батьків. Будь-яка розмова з дітьми про секс — тема слизька і трохи небезпечна. Однак інтерес чада з часом з’являється сам собою. А про природні процеси знати необхідно, до того ж важливо дізнаватися про них у правильному ключі. Тренер проєкту «Зважені та щасливі»-9 Марина Боржемська поділилася деякими порадами, як правильно підійти до розмови про «це» з дітьми.

марина боржемская

«Мені здається, що всі ми — і педагоги, і психологи, і батьки — поки що тільки шукаємо правильний шлях. Але те, що дітей у 21-му столітті розмовами про секс вже не здивуєш, — це факт», — каже Марина Боржемська.

Перш ніж ви почнете розмову з дитиною про сексуальний розвиток, потрібно розпізнати, що таке сексуальна енергія. Дорослі з раннього дитинства вчать дітей її пригнічувати. Ба більше, не використовувати таку, а блокувати повністю. Але як дитина може її використовувати? Все залежить від того, наскільки сформований навик керувати цією енергією.

Більше на тему: Спорт після пологів: коли можна починати, розповіла Марина Боржемська

Сексуальна енергія полягає в отриманні задоволення. Але у ранньому віці формуються інші процеси, які також відповідають за позитивні емоції і щастя. На етапі дитинства — це вміння радіти, ділитися, досягати поставлених цілей у спорті та навчанні, прагнення реалізувати себе, що, по суті, є сублімацією сексуальної енергії.

марина боржемская

Фото: Instagram Марини Боржемської

Як правильно підійти до сексуальної освіти дитини?

  1. Діти повинні знати про можливі наслідки незахищеного сексу до того, як він станеться. Розкажіть їм про підліткову вагітність, хвороби та інші ускладнення. Сюди ж належать не лише фізіологічні проблеми, а й психологічні.
  2. Всі відповіді дитина знаходить у всьому, що бачить поруч із собою, вміння будувати взаємини теж. Сексуальна енергія формується паралельно з іншими емоціями, які чадо отримує під час розвитку.
  3. Все складається з дрібниць. Згадайте свою реакцію, коли у фільмі інтимна сцена, а ваша дитина несподівано вбігає до кімнати і бачить її? Якщо ви закрили їй очі або крикнули «Відвернися!» — дитина зробила висновок, що відбувається щось жахливе і батькам соромно. Ставши підлітком, вона не стане зачіпати з вами цю тему, а шукатиме відповіді в іншому місці. Наприклад, в інтернеті. А це найгірший варіант для сексуального розвитку.
  4. Як можна було б інтерпретувати побачене? З повагою і до дитини, і до того, що відбувається на екрані. Спокійно скажіть, що таке можливо, тільки коли люди кохають один одного! І то, якщо вас про це запитали. Ця реакція залишиться у голові у чада. Щоб не було перекосів, важливо підкріплювати це знання сімейною ілюстрацією. Кохання — це не тільки ліжко. Кохання — це відповідальність, турбота, схвалення, участь і так далі.
  5. До дітей треба проявляти здорову цікавість і повагу: вступати у щирий діалог, цікавитися всім, що відбувається у їхньому житті, тоді і вони ділитимуться з вами сокровенним.

Читайте більше цікавих новин у Viber та Telegram СТБ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Image00001итьбю

Licensor’s website www.endemolshmine.com

Дякуємо!

Тепер редактори знають.