Зважені та щасливі

Спорт після пологів: коли можна починати, розповіла Марина Боржемська

Тренер проєкту «Зважені та щасливі»-9 Марина Боржемська прекрасна спортсменка і турботлива мати. Як успішно все поєднувати і знаходити на це час, вона неодноразово розповідала. Маючи дітей, Марина продовжує виглядати стрункою і підтягнутою. Коли починати займатися спортом після пологів і як не нашкодити своєму здоров’ю – читайте у матеріалі.

спорт после родов

Народження дитини для кожної жінки – завжди диво. Багато хвилювань проживає мати у період післяпологової депресії. Виникає безліч питань, що можна, а що ні. Одним з найпопулярніших запитів є спорт.

Коли можна починати займатися спортом після пологів?

Пологи – це дуже складний фізіологічний процес, який зачіпає не тільки фізичний, а й психосоматичний рівень жінки. Почуватися ви можете прекрасно, але по факту організм ослаблений і не підлягає навантаженню. Тому найближчий місяць про спорт потрібно забути. Якщо пологи природні, без розривів, проблем і ускладнень – то не раніше ніж через 40 днів після пологів ви можете приступати до помірних і невеликих навантажень.

спорт после родов

Більше на тему: Як привчити дитину їсти овочі

Якщо пологи були з допомогою кесаревого розтину, то заняття спортом показані не раніше, ніж через 4–6 місяців після пологів. Ви повинні розуміти, що була зроблена порожнинна операція. Дуже важливо, як були зшиті черевні м’язи. Якщо перестаратися з фізичними навантаженнями, може підвищитися внутрішньочеревний тиск, що призведе до розриву швів.

«Кожній мамі після пологів наполегливо рекомендують навідатися до гінеколога. Це саме той момент, коли ви повинні дізнатися про свій стан і отримати у лікаря дозвіл на фізичну активність», – зауважила Марина.

Як підтягнути живіт після пологів?

Тренерка проєкту «Зважені та щасливі»-9 строго рекомендує входити в спортивний спосіб життя поступово. У перший період навантаження потрібно давати мінімальні:

  • Не біг, а ходьба на вулиці або в спортивному залі;
  • Не глибокі присіди, а напівприсіди;
  • Щадне кардіо.

Намагайтеся робити вправи в положенні лежачи (це не стосується тих, у кого діастаз).

спорт после родов

Приділяйте увагу спині, тому що на неї додалося багато навантажень протягом всієї вагітності. Ваш м’язовий корсет повинен залишатися у формі, яку підтримувати необхідно з допомогою несилових тренувань. При виконанні будь-яких вправ спина завжди повинна притискатися до підлоги. Тоді навантаження на хребет буде мінімальним, а відповідно знизиться ризик утворення гриж і травматизації спини.

«Дорогі матусі, тільки я вас дуже прошу! Будь-яке фізичне навантаження потрібно робити з розумом! Не варто кидатися у вир, не думаючи про наслідки. Адже тепер ви відповідаєте не лише за себе, а й за малюка!» – написала тренерка у своєму Instagram.


Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Боржемская-Узелкова Марина (@uzelkova.marina)

Читайте більше цікавих новин у Viber та Telegram СТБ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Image00001итьбю

Licensor’s website www.endemolshmine.com

Дякуємо!

Тепер редактори знають.