Зважені та щасливі

10 фактів про анорексію, яких ви не знали

Восьмий сезон «Зважені та щасливі» підняв важливу тему нестачі ваги. Багато хто замовчує проблему недостатньої маси тіла, що часто призводить до летального кінця. Дізнайтеся 10 фактів про анорексію, щоб не потрапити в пастку стандартів краси.

10 фактов об анорексии

Захворювання на анорексію з кожним роком стає більш поширеним серед представниць жіночої статі. Мало хто знає, але більша частина тих, хто страждає на цю недугу, закінчує життя самогубством. Причина цілком зрозуміла, адже організму складно виходити зі стану безсилля. Поширеною причиною захворювання на анорексію є нестійке психологічне сприйняття себе. А точніше, несприйняття себе і свого тіла. На психіку часто впливають стандарти краси, які не відповідають стандартам здоров’я. Дівчата віком 15—25 років особливо вразливі, адже вони не в силах самостійно об’єктивно оцінити всю небезпеку наслідків.

Більше на тему: Що таке анорексія і чому вона виникає

З метою уникнення впливу на психіку або простого панічного бажання схуднути ми зібрали для вас 10 фактів про анорексію. Про них мало хто знає, ба більше, майже ніхто про це не говорить.

Більше на тему: Перші симптоми нервової анорексії

Щоб ви залишалися при здоровому глузді та усвідомлювали всю небезпеку втрати великої кількості ваги, дізнайтеся, чим загрожують вашому організму дієти і голодування.

10 фактов об анорексии

10 фактів про анорексію 

  1. Згідно зі статистикою, найпоширеніша причина смерті дівчат віком від 15 до 24 років – анорексія.
  2. За радянських часів захворювання на анорексію і шизофренію практично не розділяли. Бажання втратити більшу частину ваги зводили до стану абсурду.
  3. У хворих на анорексію збивається серцевий ритм. Серце стає «краплинним», а пульс збивається до 55 ударів на хвилину.
  4. Модель Анна Кароліна Рестор, яка представляла Dior і Armani, померла у віці 22 років через анорексію. Від анорексії не застраховані навіть принцеси. Наприклад, шведська принцеса Вікторія страждала на анорексію і булімію.
  5. Щоб побороти анорексію, одного медикаментозного лікування буде недостатньо. Ба більше, лікарям невідома єдина методика оздоровлення. Анорексія — це комплекс психологічних і фізіологічних розладів. Відповідно і лікування проходить як у психологів, так і у психотерапевтів.
  6. Часто анорексія призводить до маловідомого діагнозу: кахексії. Хворі на кахексію візуально схожі на людей похилого віку, зі в’ялою і зморщеною шкірою. Мало того, її відтінок землисто-сірий.
  7. Ні для кого не секрет, що при анорексії збивається і менструальний цикл. Однак на цьому гормональні проблеми не закінчуються. Тривала відсутність місячних може призвести до подальшої неможливості завагітніти.
  8. Анорексія також може супроводжуватися психічними захворюваннями, такими як параноя, шизофренія.
  9. Так званий «культ Барбі» формує хибне уявлення про стандарти краси, до яких неможливо прийти. Як мінімум через те, що тіло всіма улюбленої іграшки не відповідає фізіологічним особливостям людини. Пропорції цієї ляльки відповідають пропорціям людини з вагою 46 кілограмів і зростом 1 метр 80 сантиметрів. Бажання більшості дівчаток стати ідеалом веде їх на шлях усвідомленого виснаження організму.
  10. Хворі на анорексію не переносять ні холод, ні спеку. Терморегуляція втрачає свою працездатність, а організм не в силах справлятися з найменшим підвищенням або пониженням температури.

Читайте більше цікавих новин в Viber і Telegram СТБ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Image00001итьбю

Licensor’s website www.endemolshmine.com

Дякуємо!

Тепер редактори знають.