Зважені та щасливі

Перші симптоми нервової анорексії

8 сезон проекту «Зважені та щасливі» запустив спецпроект #стопанорексія. Питання недостатності ваги не менш актуальне, хоча про нього мало хто говорить. Для того, аби вчасно зреагувати на реальну проблему недостатньої ваги та не допустити виснаження організму, читайте про перші симптоми нервової анорексії в матеріалі.

стопанорексия

Анорексія – це захворювання, яке супроводжується втратою апетиту та несприйняттям шлунком їжі. Рівень смертності від анорексії досить високий, хоча мало хто про це здогадується. Єдиної методики лікування цього захворювання немає, адже анорексія включає в себе багато різних елементів, які змушують людину втрачати апетит. Це можуть бути психологічні проблеми, несприйняття себе або несприйняття особи іншими. Окрім цього, до різкої втрати ваги призводять й інші захворювання, такі як онкологія, несправність ендокринної системи, діабет. Депресія, а особливо глибока, також сприяє відторгненню їжі.

Більше на тему: Що таке анорексія і чому вона виникає

Нервова анорексія – це вид захворювання, яке виникає саме через вищезазначені нервові розлади. Неправильне або хибне уявлення про стандарти краси змушують представниць слабкої статі категорично відмовлятися від їжі. Мета стати стрункішою або взагалі позбутися якомога більшої ваги часто стає причиною нервової анорексії. Різка зміна харчування, повне голодування організму, моральне насилля над собою призводить до психологічних проблем. Велика кількість дівчат не витримують наслідків зміни харчової поведінки і закінчують життя самогубством.

стопанорексия

Причинами зміни харчової поведінки можуть бути порушений обмін речовин, гормональний збій, неспроможність організму самостійно перетравлювати їжу, критичне зменшення шлунку, відмова роботи шлунково-кишкового тракту, нестача поживних речовин. А останнє вже призводить до втрати волосся, припинення менструального циклу, крихкість кісток та зубів. У психологічному аспекті такі причини можуть бути викликані становищем у сім’ї, стандартами моди, культами краси, перехідним віком, соціальним місцем і розвитком у неправильному оточенні.

Більше на тему: #Стопанорексія: жертва чоловічої оцінки

Першими симптомами нервової анорексії є бажання схуднути. У будь-якому випадку сама проблема закладається у хибному сприйнятті людиною себе. Коли зовнішність стає найважливішим проявом особистості, це призводить до надмірної концентрації уваги на тілі. Дієти, які закінчуються повною відмовою від їжі та появою страху вживати бодай щось, вже є небезпекою для психіки. Такий стан легко переростає у панічну потребу худнути. Їжа свідомо стає ворогом для людини, яку необхідно ліквідувати з поля зору, холодильника тощо. Наприклад, якщо ви пропонуєте своїй дитині попоїсти, а вона різко і категорично відмовляється від їжі, – час бути уважнішим до свого чада і йти йому на допомогу. Нервова анорексія потребує відвідування психологів та психотерапевтів.  Замкнутість, небажання говорити про їжу, нервові зриви, роздратованість – все це симптоми несправності організму.

Читайте більше цікавих новин в Viber і Telegram СТБ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Image00001итьбю

Licensor’s website www.endemolshmine.com

Дякуємо!

Тепер редактори знають.