Зважені та щасливі

#Стопанорексія: чи винні батьки у захворюванні дітей

За статистикою щороку у світі від анорексії помирає понад 35% жінок. Переважно це дівчата віком від 15 до 35 років. Нова рубрика проекту «Зважені та щасливі» #стопанорексія зібрала багато відгуків серед глядачів. Сотні листів від тих, хто прагне набрати вагу, і тих, хто зміг врятуватися від цієї хвороби. Чи можуть батьки стати причиною захворювання дитини на анорексію – читайте в матеріалі.

стопанорексія

21-річна Валерія, яка дивом залишилася живою від анорексичного виснаження, поділилася своєю історією. Втрата її ваги почалася через розлучення батьків. Дівчина переживала великий стрес, який позбавив її апетиту. З часом Валерія могла їсти перетерте яблуко або шматочок сиру протягом цілої доби. Так тривало понад півроку. Сім’я розпадається, а дитина залишається самотньою. Несвідомо вона хотіла звернути на себе увагу з боку батьків. Тільки в подальшому це трансформувалося у бажання худнути й надалі.

Більше на тему: Чи є межа між моделінгом та анорексією

Критично низькою вагою були 39 кілограмів. Організм відмовився вживати воду та викликав постійний блювотний рефлекс. Сил на життя не залишалося, а єдиним бажанням дівчини було померти. Валерія потрапила в реанімацію, де лікарі попередили родину про можливість загибелі їхньої доньки. На жаль, лікарні бояться брати відповідальність за такі випадки, адже єдиної методики лікування анорексії немає. Вилікувати розлад харчового процесу за допомогою медикаментів – неможливо.

Ще однією шокуючою історією поділилася 17-річна Евеліна. Її історія почалася із зауважень рідних стосовно надмірної ваги. Дівчина вирішила схуднути попри все. Перші компліменти від близьких та друзів здавалися Евеліні найвищою мірою похвали. Хотілося постійної уваги, що призвело до незворотного процесу. Відчуття «нон-стопу» у схудненні змушувало дитину відмовлятися від їжі. Критичною вагою були 34 кілограми. Лікарі призначили реабілітацію, де в першу чергу почали працювати над взаєминами батьків та дітей.

Більше на тему: #Стопанорексія: чому виникає страх їжі

стопанорексія

В обох випадках об’єднуючим фактором слугувало несприйняття батьками своєї дитини. Психологічно це можна зобразити у формулі: самотність – відсутність уваги – звернення уваги шляхом схуднення – сприйняття – любов батьків. Поява хворобливого фактора допомагає змушувати батьків турбуватися про дитину, підтримувати її. Коли дорослі помічають симптоми різкого схуднення, вони починають приділяти більше уваги. Це підсвідомо змушує дитину продовжувати втрачати вагу. Тому без сімейної терапії реабілітація успішною бути не може.

Читайте більше цікавих новин в Viber і Telegram СТБ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Image00001итьбю

Licensor’s website www.endemolshmine.com

Дякуємо!

Тепер редактори знають.