Зважені та щасливі

Як делікатно натякнути близькій людині, про проблему зайвої ваги

Нерідко буває, що близький родич або кохана людина страждає від зайвої ваги. Чи варто про це говорити? Як сказати м’яко так, щоб не образити людину? Про це розповіла психолог проекту «Зважені та щасливі» Наталія Шестак.

Чи варто говорити близькій людині про те, що у неї є зайва вага?

Це залежить від дуже багатьох чинників. В першу чергу, від того, в яких відносинах ці люди. Якщо це подружжя, то тут мова йде про прийняття чи неприйняття зайвої ваги партнера. І тут теж в кожній парі своя історія. Для деяких, сказати про це в жартома – норма, але є такі, до яких така форма ні в якому разі не застосовна.

У якій формі найкраще натякнути про проблему?

Якщо мова про те, наскільки партнер приймає чоловіка (дружину) із зайвою вагою, то як психолог скажу, що якщо, друга половинка не приймає кохану людину повною, то проблема в стосунках, а не в вазі. В основному, якщо ми говоримо про дійсно зайву вагу, а не кількох зайвих кг, то людина ж сама бачить проблему. Задача близького зовсім не сказати про це, а допомогти прийти до усвідомлення того, що це дійсно проблема.

А якщо зайва вага загрожує здоров’ю і рідна людина стурбована цим?

Тоді на цьому і потрібно акцентувати. Говорити про серце, печінку, судини тощо.

Чого не можна говорити?

Однозначно не можна сказати прямо: «ти повна (повний)». Це тільки посилить проблему.

А як допомогти людині прийти до усвідомлення проблеми?

Повторюся, найчастіше людина і сам це помічає. Акцентувати увагу зайве – не варто. Найкраще сформулювати, нагадавши, як людина виглядав раніше, як на ній сиділо це плаття і т.д.

Як близькі можуть підтримати?

Долучитися до процесу схуднення близького, але не акцентуючи увагу. Приміром, перейти на здорове харчування, не тому, що чоловік повний, а тому, що це здоровіше. Зайнятися спортом разом тому, що це більше надихає, веселіше тощо.

Дивіться також: Марина Вдовенко поділилась дієтичним рецептом

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Image00001итьбю

Licensor’s website www.endemolshmine.com

Дякуємо!

Тепер редактори знають.