Один за всіх

Керівник проекту «Один за всіх» розповів про новий сезон

Стартує 13-й сезон справедливого і неупередженого проекту «Один за всіх». Нові історії чекають на глядача, а резонансні розслідування вийдуть в ефір вже з 3 лютого. Керівник проекту Роман Панасенко розповів про результати роботи команди і про головну концепцію «Один за всіх». Як допомагають тим, хто втратив надію на справедливість, — читайте в матеріалі.

Роман Панасенко

Романе, у чому полягає головна перевага проекту «Один за всіх»?

Проект «Один за всіх» намагається торкатися таких тем, за які бояться братися новини і програми розслідувань. Наші журналісти і редактори завжди намагаються розкопати те, що не лежить на поверхні. Часом на деякі резонансні випадки не звертає увагу поліція або прокуратура. Проект «Один за всіх» не просто розповідає, а доводить справу до кінця. Ми беремося за ті історії, які «не налазять на голову». Іноді нам пишуть: «Це все постановка, це сценарій і бути такого не може!» Але насправді те, що розповідають наші учасники, це правда!

Які результати розслідувань минулого сезону?

До нас у студію приходять не просто поговорити. Ми працюємо інакше, ніж інші програми. Там часто відбувається все так: зберуть людей, обговорять і розійдуться. Ми ж прагнемо того, щоб герої, які потрапляють до нас, отримали допомогу. Згадайте, з чого починали 12-й сезон. Гучна історія про батька-депутата, який голодом морив сина. Після програми його заарештували, і зараз він перебуває у СІЗО. І він, і мати позбавлені батьківських прав. Ми домоглися того, щоб діти були в безпеці.

Крім сумних історій, є і зворушливі фінали, коли вдавалося знаходити втрачених рідних та близьких. Була історія про онкохворого Сашка. Його прийомна мама звернулася до нас, аби зрозуміти, що стало причиною його захворювання, де його родичі та чи зможуть вони допомогти. В ході розслідування ми знайшли його рідного брата та бабусю. Крім цього, глядачі зібрали йому на лікування 300 000 гривень за добу. Зараз хлопчик готується до операції, йому обирають протез і вже скоро він почне ходити.

Більше на тему: #можутьвсе: команда «Один за всіх» — остання надія бути почутим

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення неодноразово звинувачувала вас у контенті, який шкодить психологічному, моральному та духовному розвитку дітей. Як на це реагує ваша команда?

Своїми випусками ми не хочемо нікого травмувати і в жодному разі «смакувати» гарячою темою! Ми виходимо не у дитячий час, а о 21:00, в неділю, коли є повний батьківський контроль. Тому звинувачення не зовсім коректні, на мій погляд. Насправді ж у наших програмах ми хочемо показати, як не потрібно робити, опинившись у складній життєвій ситуації!

Наприклад, історія з матір’ю, яка вбила свою новонароджену дитину, була взята у розслідування нашою командою не з метою завдати шкоди глядачам. Ми хотіли донести жінкам, які опинилися в подібній ситуації, що вбивство — це не вихід. Ми в жодному разі не хотіли нікого налякати і шокувати. Навпаки, в «Один за всіх» інша мета — розповісти і показати на практиці, як знайти вихід, якщо навіть ти опинився у глухому куті. У всіх пологових будинках є «вікна життя», де цим дітям можуть допомогти. Ці (і не тільки) рекомендації звучали з вуст наших експертів. І подібні рекомендації залежно від теми епізоду ми даємо постійно.

Чи змінилася концепція проекту із заміною ведучого? Чи став він менш психологічним і більш юридичним?

Ми обираємо історії, де необхідно докопуватися до істини. Так, юридичні та кримінальні справи — це те, де Михайло Присяжнюк почуватиметься у своїй тарілці. Але як експерти завжди присутні й інші фахівці. Психологія залишилася на проекті завдяки Анні Кушнерук. І знову-таки, не забувайте, що Михайло не тільки юрист, а й чоловік і батько двох дітей. Посилаючись на свій досвід, він може без проблем давати якісь поради і рекомендації в питаннях сім’ї та виховання дітей.

Роман Панасенко

Ви співпрацюєте з правоохоронними органами?

Злочинів дуже багато, і вони припадають пилом на полицях. Слідчі, прокурори і всі співробітники цієї системи теж люди. І коли лежить пачка кримінальних справ, то розслідуються вони поступово. Але коли за справу береться телебачення, то вони включаються. Адже прекрасно розуміють, що перші, з кого будуть вимагати, — це правоохоронні органи. Часом нам йдуть назустріч в рамках законодавства, але не більше. Дуже часто буває і таке, що вони нам дякують. Мовляв, команда побачила і розслідувала те, чого не змогли зробити органи. Тому проект робить неймовірні речі і за допомогою журналістських розслідувань допомагає довести провину або докопатися до суті.

Восени один із телеканалів випустив ток-шоу «Один за всех», порушивши правила добросовісної та здорової конкуренції. Розкажіть, як ви дізналися про існування цього проекту і яких заходів вживали?

Ми зібралися з командою і я показав їм перший випуск цієї програми. Сумно, що у колег погані справи з фантазією. Адже ми вже багато років в ефірі, і ті люди, які обирали назву для свого ток-шоу, використовували назву бренду. Але після публікацій в інтернеті назву цієї програми замінили через тиждень.

Більше на тему: «Один за всіх»-13: дата старту нового сезону

Що чекає глядача в новому, 13 сезоні «Один за всіх»?

13 сезон стартує 3 лютого. Думаю, що проект порадує глядачів новими випусками не менше. Серед них історія 13-річного хлопчика, який просить нас посадити його вітчима до в’язниці. Чоловік систематично б’є і знущається над пасинком. Також глядачі почують історію, яка розбурхує свідомість. Троє друзів відзначали свято, яке закінчилося вбивством. Словесна перепалка переросла у побиття одного з них. П’ять годин знущань над хлопчиком закінчилися рішенням вирвати йому внутрішні органи. До нас звернулася мати одного з хлопців, який зараз підозрюється у співучасті. Ми провели своє власне розслідування, знайшли ексклюзивних свідків і запросили їх до студії. Чим закінчаться ці та багато інших історій — ви дізнаєтеся у 13 сезоні «Один за всіх».

Читайте більше цікавих новин у Viber та Telegram СТБ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: