За живе!

Чому у дітей з’являються уявні друзі?

Чому і в якому віці у дітей з’являються уявні друзі, ви дізнаєтеся в матеріалі.

воображаемый

Психоаналітик Валерій Патоніч виділив 5 причин появи уявного друга:

  1. Для дитини до 8-ми років це може бути нормальний етап розвитку мислення: дитина подивився мультфільм, їй прочитали казку, вона сприйняла інформацію, і фантазія відповіла таким собі чином.
  2. До 8-ми років діти вчаться комунікації. Поява уявного друга – це спосіб навчитися взаємодіяти як з дітьми, так і з дорослими. Дитина не може висловити свої почуття, емоції у спілкуванні з батьком або друзями, вона проектує це на свого УД.
  3. Уявний друг може з’явитися від нудьги, браку вражень. Наприклад, коли дитина одна в родині і їй нудно, вона фантазує того, з ким можна пограти. Навіть, коли є брати або сестри, але дошкільнику-школяреві молодших класів не вистачає спілкування з однолітками. Або батьки приділяють дитині мало часу, немає спільних ігор, поїздок, бракує вражень.
  4. Бажання перекласти провину з себе на когось. Дитина боїться бути покараною за проступок: розбиту вазу, забруднену куртку, зламану іграшку – тоді з’являється уявний друг.
  5. Відчуття незахищеності. Хтось образив малюка, а він боїться про це розповісти мамі, татові. Так як відчуває, що не отримає підтримку, батьки не відреагують належним чином на кривдника.

Читайте також: Синдром гіперактивності: що це і як проявляється?

Більше – у відео:

Video: Чому у дітей з'являються уявні друзі?

Чому і в якому віці у дітей з'являються уявні друзі, ви дізнаєтеся в матеріалі.

Читайте також