Як іграшки впливають на психіку дитини?
За допомогою іграшок дитина пізнає світ. Однак чи впевнені ви, що у дитячій кімнаті не оселився іграшковий ворог, який, як бомба уповільненої дії, поступово руйнує незахищену дитячу психіку? Адже те, що для дорослого безневинно і гарно, в очах дитини може перетворитися на справжнього монстра…
Знайти відповіді на питання, пов’язані з іграшками і їх впливом на психічне здоров’я дитини, нам допоміг дитячий психолог Наталія Простун.
«Для дитини іграшка – це інструмент пізнання світу. Якщо іграшка неправильно підібрана, то це може дуже сильно нашкодити її психічному стану: притупити розвиток, зробити дитину асоціальною, замкнутою, або, навпаки, агресивною. Серед усіх іграшок можна виділити групу ризику: потенційно небезпечними для дитини можуть бути ірраціональні іграшки, деструктивні-депресивні, реалістична зброя, іграшкові супергерої, і, зовсім несподівано, прості гарні іграшки, які дитина самостійно наділяє негативними якостями», – повідомила психолог.
Також фахівець додала: «За допомогою іграшок дитина вчиться взаємодіяти зі світом, вона може переносити на неї свої страхи, щоб перемогти їх. Наприклад, коли малюк приходить додому від стоматолога, він може взяти свого улюбленого ведмедика і почати виривати йому зуби. Це такий захист. Але найчастіше сама дитина не може впоратися зі своїми страхами. Потрібна допомога дорослого».
Читайте також: Українські лікарі-герої рятують новонароджених дітей
А ось педіатр Галина Єрмалова зазначила, що за останні 20 років діти стали примхливішими, агресивнішими і менш контактними.
«Тут багато чинників сучасності зіграло – мультфільми, соц.смережі, зайнятість батьків і іграшки в тому числі. Адже в дитячих магазинах можна буквально «потонути» в асортименті. Однак далеко не кожна іграшка може піти дитині на користь», – зауважила фахівець.
Функція цензури і експертизи лежить на плечах батьків, і саме вони відповідають за правильне наповнення дитячої ігрової кімнати.
Дивіться відео: