За живе!

Чи можливе непорочне зачаття?

Чи можуть ембріони розвиватися без участі чоловічих генів? Можливо, ми стоїмо на порозі сенсаційного відкриття? Про це розповіла лікар вищої категорії, член Європейського товариства репродукції людини і ембріології Наталія Владикіна.

беременность

«Непорочне зачаття дійсно можливе. По-науковому воно називається партеногенезом, тобто «невинне розмноження». Але, на щастя чи ні, людському виду воно не властиво. Зате ним в процесі еволюції прекрасно опанували деякі види ящірок, змій, а також комах», – розповіла фахівець.

Читайте також: Які аналізи потрібно здати, щоб визначити дисбактеріоз у дитини?

Також лікар додала, що в теорії жіноча яйцеклітина може почати ділитися самостійно (без запліднення сперматозоїдом), як це відбувається у ящірок і змій, але для цього необхідні певні умови, наприклад, різкий скачок кальцію в організмі, адже саме завдяки цьому мікроелементу клітина починає ділитися . Але це тільки в теорії, адже на практиці до цих пір жодного такого випадку не відбулося.

непорочное зачатие

«Навіть якщо уявити, що в організмі жінки буде запущений процес партеногенезу, можу сказати з абсолютною впевненістю – подібні людські ембріони не розвинуться, адже для повноцінного розвитку їм необхідно два типи генів: чоловічі та жіночі. Чоловіча частина генома відповідальна за формування структур, які забезпечують внутрішньоутробне життя плода, тобто плаценти, оболонок, пуповини. Якщо цього всього не вистачає, ембріон просто не розвинеться», – підсумувала Наталія Владикіна.

Читайте також