Чи може Wi-Fi зробити чоловіка безплідним?
Аргентинські вчені довели, що випромінювання бездротової мережі паралізує 25% сперматозоїдів всього за 4 години! Невже все настільки серйозно? Відповідь на питання у студії програми «За живе!» дали експерти.
«Чесно кажучи, однозначної відповіді на це питання у мене немає. На прикладі одноклітинних тварин біологи довели, що під час тривалого впливу, Wi-Fi здатний нагрівати клітини. Відбувається це за рахунок електромагнітних хвиль, які призводять до зіткнення молекул води. А оскільки людина на 70-80% складається з води, нагрівання клітин людського організму може спровокувати їх мутацію. У всякому разі, так вважають деякі вчені. Я вчений-практик, і не можу ні з чим бути на 100% згодним, поки не перевірю це дослідним шляхом», – повідомив біофізик Іван Герц.
У студії програми наші ведучі провели експеримент, в ході якого порівняли показники спермограми до і після випробування. Добровольці користувалися бездротовою мережею, а наша система фіксувала зміни.
Результати оголосила репродуктолог Наталія Владикіна: «У тих добровольців, які сиділи з ноутбуком на колінах, кількість активних рухливих сперматозоїдів зменшилася на 5%. У тих, хто поставив ноутбук на стіл, змін не відбулося. Не лякайтесь. Тих сперматозоїдів, які залишилися, досить для природного зачаття! Це норма. Щоб мати дітей вистачить і 25% рухливих сперматозоїдів!»
Читайте також: Як уникнути інфаркту? Поради патологоанатома
Можна зробити висновок, що різницю в результатах у більшій мірі спровокувало нагрівання ноутбука, а не випромінювання Wi-Fi.
«Справа не в силі випромінювання Wi-Fi – воно абсолютно однакове, а в самому експерименті. Справа в тому, що на відміну від аргентинських вчених, ми проводили випробування не на пробірці, а на живих добровольцях. Інакше кажучи, сперма хоч і зазнавала впливу Wi-Fi випромінювання, але все ж таки не такого жорсткого, як в аргентинському дослідженні. Там сперматозоїди опромінювалися прямо в пробірках: без будь-якого захисту. Адже людський організм дуже «розумний», в ньому передбачено цілих 8 ступенів захисту для сперми, як у надійному банку. Саме тому вони компенсують шкідливий вплив ззовні і допомагають нашому виду вижити», – підсумував уролог.