Як потрапити на прийом до лікаря в іногородній лікарні?
Як бути, якщо прямо перед вашим носом зачиняють двері поліклініки, тому що у вас немає місцевої прописки? Ми розповімо про ваші законні права! А допоможуть нам в цьому фахівці – юрист Михайло Присяжнюк та президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.
Ваші покрокові дії у поліклініці:
- візит до медичного закладу необхідно здійснювати тільки з паспортом;
- у поліклініці напишете заяву на ім’я головного лікаря і зареєструєте папір у його секретаря;
- після цього звернетесь до реєстратури, де вам оформляють медкартку.
Юрист Михайло Присяжнюк зазначив, що протягом 30 днів головлікар розглядатиме вашу заяву. «Якщо хочете, щоб було швидше, напишіть: «Прошу дати відповідь протягом 48 годин або 24 годин». І аргументуйте, чому так терміново. Можна написати, що ваш стан дуже важкий. У більшості випадків цього повинно вистачити. Але іноді в лікарнях вимагають документ, який би підтвердив ваше місце проживання: договір оренди, квитанції про оплату або довідку з місця роботи. Щоб уникнути цієї тяганини, я раджу, як тільки ви переїхали в інше місто, оформити тимчасову реєстрацію. Чи отримуєте згоду у господаря квартири, йдете в місцеву райдержадміністрацію і подаєте документи. Маючи таку довідку у руках, ви можете звертатися у поліклініку за місцем проживання і отримувати медичну допомогу безвідмовно».
Читайте також: Все про кріозамороження пуповинної крові!
Чи існують обставини, у разі яких головлікар може відмовитися «прикріпити» вас до поліклініки? Виявляється, що так. «Причин може бути всього три: немає потрібного фахівця, обладнання, некомпетентність медика чи якщо у нього немає можливостей для лікування», – зазначив юрист.
Президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк Президент пояснив, чому ж медустанови так часто не хочуть лікувати іногородніх хворих: «Поганого фінансування не вистачає навіть для екстрених випадків. І тим більше для планових оглядів не приписаних до цієї лікарні пацієнтів, на яких не закладено фінансування. Хоча це злочин – відмовити вам у лікуванні! Ви можете звернутися до будь-якої лікарні, тому що це право за Вами закріплено у статті 38 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я». І ніхто з лікарів не має права відмовити вам у лікуванні».