PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTI0OSINCmRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWZvcm1hdD0iZnVsbHNjcmVlbiIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tc2l0ZV9pZD0iU1RCX0Z1bGxzY3JlZW4iIGRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWNvbnRlbnRfaWQ9Ind3dy5zdGIudWEvemF6aHl2ZSIgc3JjPSIvL3BsYXllci52ZXJ0YW1lZGlhLmNvbS9vdXRzdHJlYW0tdW5pdC8yLjAxL291dHN0cmVhbS11bml0Lm1pbi5qcyI+PC9zY3JpcHQ+

Все про кріозамороження пуповинної крові!

06.09.2016

Дорога процедура кріозамороження пуповинної крові стає все популярнішою серед молодих батьків. Однак чи є гарантія того, що, застрахувавши дитину від багатьох хвороб, ви вбережете її здоров’я, а не даремно витратите гроші?

e-kopiya

Для початку з’ясуймо, яким чином збирають кров з пуповини.

Пуповинна кров збирається акушером-гінекологом, який приймає пологи одразу ж після народження і відділення дитини від пуповини. За допомогою спеціальної голки, яка вводиться в пупкову вену, кров стікає у контейнер. Потім зібрану кров лікар кладе до спеціального термоізоляційного контейнеру, після чого її забирає кур’єр кріобанку.

2

Кожному зразку надається персональний номер. Далі – матеріал відправляється на обробку і тестування на можливі інфекції. Потім з цієї крові виділяють стовбурові клітини, до яких додається спеціальний розчин, що перешкоджає їх руйнуванню під чвс заморожування. Все це розливають у кріоампули, заморожують їх і переносять до низькотемпературних сховищ з рідким азотом з температурою 196 С! І нарешті – після отримання результатів на можливі інфекції, якщо кров здорова, кріоампули переносять до постійного сховища.

Працівники банку запевняють – у таких сховищах кров може перебувати десятки років!

Репродуктолог Олег Берестовий зазначає: «У дорослої людини стовбурові клітини містяться у різних тканинах і органах – у жировій тканині і у кістковому мозку, а у новонародженого немовляти – і у пуповинної крові. Концентрація стовбурових клітин, звісно, вища у пуповинної крові. До того ж, організм дорослої людини, як правило, ослаблений і набрати потрібну кількість клітин може бути недостатньо для лікування. Сама процедура забору стовбурових клітин у дорослої людини – складна і болюча. Чого не скажеш про процес забору пуповинної крові».

1

В Україні стовбурові клітини використовують поки лише для переливання крові і тільки при вроджених патологіях серця і нервової системи. Зберігання пуповинної крові у нашій країні практикується менше 10 років, і за цей період у маленьких клієнтів біобанків (а це менше 1% новонароджених) були окремі випадки тяжких захворювань або травм.

Однак чи існує гарантія, що стовбурові клітини з пуповинної крові допоможуть у лікуванні хвороб? На запитання відповів репродуктолог: «Ніяких гарантій немає. Сьогодні лікування стовбуровими клітинами – це лише експерименти, клінічні випробування! Клітини використовуються тільки в разі, якщо пацієнту не можна допомогти традиційним методом – за законом «Про трансплантацію» порушення цього правила загрожує покаранням. Тим більше, збережених клітин з крові вистачить тільки дитині до року, далі її потрібно «розмножувати». Як їх розмножують наші кріобанки і чи розмножують взагалі – це закрита для громадськості інформація».

Читайте також: Чи можуть тварини допомогти у лікуванні хвороб?

Крім цього, існує думка, що стовбурові клітини можна використовувати для омолодження. Олег Берестовий пояснив: «Використання стовбурових клітин з метою омолодження цілком може спровокувати рак! Так як можлива несумісність «імплантованих» клітин з клітинами людини, яка зважилася на цю процедуру, також важлива ступінь диференціації клітини і багато іншого».

Дивіться у відео:

Video: Все про кріозамороження пуповинної крові!

(Русский) Дорогостоящая процедура криозамораживания пуповинной крови становится все популярнее среди молодых родителей. Однако есть ли гарантия того, что, застраховав ребенка от многих болезней, вы убережете его здоровье, а не впустую выбросите деньги?