PCEtLSA8c2NyaXB0IGRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWlkPSIxMjQ5Ig0KZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tZm9ybWF0PSJmdWxsc2NyZWVuIiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1zaXRlX2lkPSJTVEJfRnVsbHNjcmVlbiIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tY29udGVudF9pZD0ic3RiLnVhIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGxheWVyLnZlcnRhbWVkaWEuY29tL291dHN0cmVhbS11bml0LzIuMTEvb3V0c3RyZWFtLXVuaXQubWluLmpzIj48L3NjcmlwdD4gLS0+

«Добрий знак» не знайшов антибіотиків у дитячій молочній продукції

07.10.2016

В серпні цього року спалахнув резонансний скандал. При перевірці дитячої молочної продукції у деяких зразках було знайдено антибіотики. Цю новину одразу ж підхопили соціальні мережі, піднялась хвиля обурення. Проект незалежної жорсткої перевірки якості та безпеки продуктів «Добрий знак» вирішив розставити крапки над «і» та прийняв рішення самостійно, за свій рахунок, перевірити бренди з категорій «дитяче молоко» та «дитячі йогурти» ( раніше ці торгівельні марки не піддавалися перевірці «Доброго знаку»). Після чого можна було б з впевненістю сказати, чи наявні в них небезпечні речовини чи ні. Як і в інших перевірках «Доброго знаку», ця інспекція відбувалась в мережі європейських арбітражних лабораторій Eurofins.

В серпні аудитори проекту «Добрий знак» взяли з магазинних полиць ( усі показники було запротокольовано) та відправили у Eurofins зразки дитячої «молочки» п’яти виробників:

  1. Молоко дитяче «На здоровье» 3,2% ( виробник «Люстдорф»).
  2. Йогурт «Тьома» 1,5% з наповнювачем «яблуко» ( виробник «Данон Україна»).
  3. Йогурт «Агуша» 2,7% з наповнювачем «яблуко-груша» (виробник «Вімм-Білль-Данн Україна»).
  4. Молоко «Малятко вітамінізоване» торгівельної марки (виробник «Придністровський»).
  5. Молоко «Яготинське для дітей» (виробник «Яготинський маслозавод»).

Результати лабораторної перевірки показали, що всі досліджені продукти не містять антибіотиків ( продукти були перевірені на наявність 58 антибіотиків, у тому числі тих, що не нормуються в Україні). Так само продукти перевірили на відсутність патогенної мікрофлори (бактерій групи кишкової  палички, Salmonella, L.monocytogenes, Staphylococcus Aureus). ЇЇ також не було виявлено в жодному із зразків.

Керівник проекту «Добрий знак» Лілія Камлюк: «Зараз українці настільки залякані жахіттями про неякісні продукти, що не знають, кому вже вірити. Ми вирішили знайти правду та по власній ініціативі провести перевірку дитячої молочної продукції у незалежних європейських лабораторіях. У “Доброго знаку” – прозора, без можливості втручання сторонніх сил, система перевірки. Дослідження проводяться тільки за межами України, і ми відкрито надаємо протоколи лабораторних досліджень виробникам. У випадку з дитячим молоком та йогуртами, перевірка на наявність антибіотиків проводилася в Гамбурзі. Зокрема, антибіотиків тетрациклінової та пеніцилінової груп, а також стрептоміцину та левоміцетину».

З результатами досліджень ( звітами лабораторії Eurofins ) можна ознайомитись на сайті «Доброго знаку»:

  1. Молоко детское «На здоровье» 3,2% (производитель «Люстдорф»).
  2. Йогурт  «Тьома» 1,5% с наполнителем «яблоко» (производитель «Данон Україна»).
  3. Йогурт «Агуша» 2,7 % с наполнителем «яблоко-груша» (производитель «Вімм-Білль-Данн Україна»).
  4. Молоко «Малятко вітамінізоване» торговой марки «Злагода» (производитель «Придніпровський»).
  5. Молоко «Яготинське для дітей» (производитель «Яготинський маслозавод»).

Раніше «Добрий знак» вже проводив перевірку молочної категорії: у 2015 та 2016 її пройшли  молоко, вершки, кефір, закваска, сметана, ряжанка та йогурт ТМ «Біла лінія», а у 2016 – морозиво «100% морозиво» ТМ «Рудь».

Ініціатором проекту тестування продуктів «Добрий знак» в січні 2015 року став телеканал СТБ. Команда телепроекту «Все буде добре»,  яка до цього випустила в ефір більше ста телесюжетів щодо вибору якісних продуктів, дізналась про наявність схожих незалежних національних систем якості в європейських країнах та вирішила, що Україні потрібна саме така. «Добрий знак» перевіряє не тільки продукт, але і саме виробництво. Перевірка виробничих потужностей проводиться аудиторами за однією з найбільш жорстких в світі систем – IFS. Особлива увага приділяється безпеці сировини, постачальникам, виробничим лініям та самому процесу виробництва. Далі продукт досліджують в лабораторіях компанії Eurofins. Потім відділ аудиту «Доброго знаку» порівнює результати лабораторних досліджень з нормами. У разі успішного проходження перевірки, виробник отримує право нанести на упаковку ( тільки на перевірений вид продукції) емблему «Добрий знак», що гарантує українцям – якість та безпеку продукту перевірено.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: