Сімейна психологія

Як дисциплінувати себе?

Не тільки у дітей, але і у багатьох дорослих одне лише слово «дисципліна» викликає безліч суперечливих і не найприємніших відчуттів: робити те, що не хочеться, змушувати себе жити за графіком, вганяти у певні рамки і чіткі межі, але чи так це? Як самодисципліна може поліпшити ваше життя і які дії в цьому допоможуть? Дізнайтеся в нашому матеріалі!

 Як дисциплінувати себе? Дізнайтеся у нашому матеріалі!

Як дисциплінувати себе? Дізнайтеся у нашому матеріалі!

Кожна успішна людина розуміє, що дисципліна – дуже важливий пункт на шляху до підкорення вершин. Самоконтроль допомагає кожному з нас стати сильнішим, підвищити ефективність дій, перестати бути заручником своєї ліні та мінливого настрою. Наприклад, рішення бігати ранком, завдяки розвиненій самодисципліні, стане звичкою, а не разовою дією, тим самим, допомагаючи вам досягти поставлених цілей.

Сподіваємося, що ви переконалися, самодисципліна – якість корисна та необхідна. Як же дисциплінувати себе? Ми підготували 9 простих порад, які вам допоможуть:

1. Почнемо з режиму дня. Для того, щоб бути продуктивним, потрібно добре виспатися і відпочити. Визначте оптимальний режим сну і поступово входьте в заданий ритм, зробивши його постійним.

2. Спорт удосконалює не тільки тіло, а й розум. Звісно, будь-який вид занять допоможе тільки у тому випадку, якщо він буде систематичний. Дисципліна в заняттях спортом дисциплінує вас і в будь-який іншій сфері життя.

Читайте також: Секрети щасливих стосунків між чоловіком та жінкою: топ-20

3. Щодня складайте план справ. Вибудуйте їх за ступенем важливості, починаючи з основного.

4. Вчіться концентрації уваги. Починаєте виконувати завдання, постійно відволікаючись на все навколо (розмови колег, соцмережі, смс)? Така неуважність тільки витрачає ваш час. Спочатку закінчіть необхідні завдання, а тільки після займайтеся особистими справами. Для цього ви також можете знайти спеціальні вправи.

5. Заохочуйте себе за досягнення. Якщо ви досягли бажаного, обов’язково зробіть собі символічний подарунок. Це не тільки порадує вас, але і стане стимулом нових успіхів над собою.

6. Вчіться говорити ні. Ви не встигли закінчити важливі справи, а подруги звуть вас на прогулянку? Навчіться відмовляти і іншим, і собі. Це також створить додаткову мотивацію працювати ефективно і закінчувати завдання в строк.

Читайте також: Як перестати соромитися: топ-10 хитрощів

7. Власне, в продовження попереднього пункту, не забувайте прописувати дедлайн. До того, як приступити до виконання ваших цілей і завдань, визначте час, у який ви повинні вкластися.

8. Також не забувайте складати список цілей. Для того, щоб дисциплінувати себе та покращувати власне життя, необхідно розуміти, куди і до чого ви хочете рухатися.

9. Полюбіть дисципліну. Для того, щоб домогтися успіху в питанні самодисципліни, ви повинні розуміти, що робите це собі на благо. Складіть невеликий список того, як це важлива риса полегшить ваше життя.

Керуючи собою, ви керуєте і своїм життям. Переборюйте себе, крок за кроком рухаючись тільки вперед!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Дякуємо!

Тепер редактори знають.