Сімейна психологія

Чи варто відпускати кохану людину одну на відпочинок ?

Літо – довгоочікувана пора відпусток, свободи і подорожей. І ось, перед вами стоїть рішення: поїхати до моря зі своєю другою половинкою або ж відпочити не тільки від роботи, але і одне від одного… Чи варто побоюватися, що кохана людина захоче закрутити курортний роман?

Для багатьох пар питання про роздільний відпочинок – це привід для великого скандалу. З одного боку, спрацьовує страх втратити свою другу половинку, адже спокуса зустріти когось гарнішого, розумнішого і цікавішого, так чи інакше, імовірна. З іншого боку, час для того, щоб засумувати одне за одним теж необхідний.

Психолог проекту «Детектор брехні» Оксана Ероховіч стверджує: «Що стосується того, чи нормально це – це суто особиста справа конкретної пари. Вирішують чи нормально це – тільки вони. Звісно, якщо це зовсім молода сім’я, то логічніше, якщо вони будуть удвох відпочивати, хоча знову ж таки – особиста справа їх – чи нормально це».

Ні в якому разі не можна замикатися в собі і мовчати про те, що турбує. Кожну проблему і кожне рішення краще кілька разів зважити і обговорити.

«Важливо спочатку проговорити потреби одне одного. Важливо почути партнера, і донести те, чого хочете ви. Ще важливіше поважати вибір партнера, прислухатися, чому він або вона хочуть цього усамітнення. Якщо у пари не збігаються інтереси і плани, то завжди є компроміс. Нехай частина відпустки пройде так, як хоче він, а друга частина так, як хоче вона. В результаті кожен отримає те, чого хотів», – радить психолог.

Читайте також: 10 ознак по-справжньому щасливої дружини

Страхи, пов’язані з окремим відпочинком, можуть бути різними. Найбільш розповсюджені:

  • страх самостійності другої половинки;
  • страх залишитися на самоті;
  • страх зради;
  • страх осуду рідних і близьких тощо.

Психолог Оксана Ероховіч пояснює: «Саме по собі формулювання «чи відпускати» не зовсім коректне. Адже мова не про собаку, а про людину, яка вам близька. Їй вирішувати, як і що вона хоче. Якщо партнер не мислить і десяти кроків без другої половинки – то це також вказує на проблеми у стосунках. Вони, скоріш за все, співзалежні».

Кожній людині потрібен особистий простір, а також час для своїх думок. У цьому і допоможе окремий відпочинок.

Не поспішайте сердитися на свого партнера або підозрювати його в таємних помислах, адже міцні стосунки будуються на довірі і бажанні знаходити компроміси!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Дякуємо!

Тепер редактори знають.