Учасник проекту Андрій Колісник про кохання, випробування дітьми та милих тарганів
02.12.2013
Наближається до фіналу одне з найпопулярніших кулінарних талант-шоу країни «МастерШеф». Поділитися з «СК» секретами проекту та розповісти, як воно – виборювати звання кращого кухаря-аматора України, погодився уродженець Нової Водолаги 22-річний Андрій Колісник.
Звідки взявся Рататуй
Андрій Колісник увійшов в історію «МастерШеф» як єдиний за три сезони учасник, якому вдалося повернутися назад на проект після вибуття. Хлопець не пройшов до дев’ятки кращих і залишив шоу, але, як потім виявилося, ненадовго. Уже в наступному ефірі організатори запропонували всім екс-учасникаv сезону позмагатися за додатковий білий фартух. Доля посміхнулася Андрію, і саме він повернувся на проект після короткої перерви.
Усіх дивує, як можна готувати без двох пальців. Як так трапилося і чи важко було звикнути працювати на кухні?
Це сталося ще в шкільні роки. Брат випадково відрубав сокирою мені два пальці на руці. Спочатку було важко з нарізанням продуктів, але потім швидко пристосувався. А коли підробляв кухарем, то спеціально обирав якісь складні страви й робив їх швидше за всіх. Було смішно, коли, провчившись зі мною рік, одногрупники помітили травму і сказали: «Але ж на минулому практичному занятті пальці були на місці!» А я пояснюю, що історія давня, що я просто не акцентую на цьому увагу, тому найчастіше це залишається непоміченим. Якийсь дискомфорт від травми є під час нарізання, але вже до цього звик.
Андрію, на «МастерШеф» до вас прив’язалося прізвисько Рататуй. Хто і чому придумав так вас називати?
Прізвисько з’явилося ще на початку проекту. Ми готували страви з вужів, і коли показували суддям, суддя проекту Тетяна Литвинова, подивившись на мене, сказала, що я схожий на Рататуя (посміхається). Щоправда, я досі не розумію, на якого сааме героя – кухарчука чи мишку. А потім Оля Мартиновська на мене глянула і сказала: «О, точно схожий!» Ось така історія. Мені приємно, нічого образливого в цьому прізвиську не бачу.
Який конкурс був для вас найскладнішим на проекті? Чому?
Напевно, той парний конкурс, коли я отримав чорний фартух. Я був із зав’язаними очима, а за ширмою стояла Марина Шевченко і готувала те, що я їй розповідав. Це було знакове для мене випробування. А також непросто було з вужами і коли годували дітей 1 вересня. Важким, як на мене, був також конкурс з велопабом. Насправді крутити кілька годин без зупинки педалі і при цьому готувати – дуже складно фізично.
Замість сарани і тарганів уявляв курку
Цього сезону організатори підійшли як ніколи творчо до розробки конкурсів для учасників. Чи були на проекті продукти, з якими ви до цього не працювали, та чи є у вас відраза до незвичних продуктів (тарганів, сарани)?
Таких інгредієнтів дуже багато: карамболь, батат, сарана, змії, таргани. Коли готував живність, завжди казав про себе: це курка, не потрібно переживати, переді мною курка. І це допомагало. Раджу робити так само. Насправді з екзотичними інгредієнтами працювати не так важко, як може здаватися на перший погляд. У мене є неприязнь до плазунів. Ти готуєш змію на сковорідці, а вона ще ворушиться, хоча вже нежива. Це дивує і психологічно бентежить. А таргани, до речі, хороші й милі, я навіть собі додому забрав кількох. Живуть тепер у мене в спеціальному окремому будиночку. Я їх годую. Але готувати з них нічого не збираюся.
Андрію, як склалися стосунки із суддями на проекті? Хто найсуворішій, а чия думка була найбільш важливою для вас?
Найсуворіший суддя для мене – це Ектор. Я завжди намагався, щоб мої страви сподобалися в першу чергу йому. Адже саме його думка була для мене першочерговою, а вже потім – думка Тетяни Литвинової та Миколи Тищенка. Але я враховував зауваження всіх суддів і вважав їх справедливими.
Чи завжди ви були згодні із суддями щодо того, хто має отримати чорний фартух чи залишити проект?
Були рішення, з якими я був не згоден. Наприклад, я хотів, щоб на проекті залишилися Аня Жигалюк і Саша Колпакова, які одночасно покинули шоу. Вони могли ще багато чого показати і краще себе зарекомендувати. Але судді розпорядилися інакше.
Не було кохання
З ким на проекті більше за все товаришували? З ким, навпаки, не склалися стосунки?
Найбільше я подружився з Данилом Пановим, бо ми жили в одній кімнаті й часто спілкувалися. Також дружу з Мариною Шевченко, Олею Мартиновською і Сергієм Чібарем. З Олею та Сергієм часто бачуся. З рештою учасників також підтримую стосунки. Не можу сказати, що з кимось не склалися стосунки.
До речі, про стосунки з Ольгою Мартиновською. В усіх інтерв’ю ви казали, що закохані в неї, хоча у вас начебто вдома є дівчина. Це булла така стратегія чи ви дійсно маєте почуття до Ольги?
Відразу уточню, що дівчина в мене була до моменту зйомок конкурсу з родичами на «МастерШеф». Після цього ми розійшлися. Це було наприкінці серпня – на початку вересня. До Олі Мартиновської на проекті в мене були симпатії, не заперечую, але не більше того. Потім це переросло в конкурентні відносини. Тим паче, що в Олі є хлопець. Зараз, після проекту, ми дружимо, хоча й часто сперечаємося, бо маємо кардинально різні погляди на кулінарію. Ми жартуємо з нею, що колись будемо компаньйонами по роботі.
В одному з ефірів після командного конкурсу ви голосували проти Анатолія Цуперяка. Тоді ви ще назвали його найслабшим на проекті. Чи не пошкодували про свій вчинок?
На мій погляд, він слабкіший за мене як кухар. І я не раз у цьому переконувався. Коли ж проект закінчився, я по-іншому подивився на нього. Він нормальна людина, хороший хлопець, але з точки зору кулінара – він слабкий. У мене високі вимоги до професійного рівня кухарів. Я не шкодую, що назвав його слабким. Це моя думка.
За кого з учасників, звичайно, після себе, уболіваєте?
Уболіваю за Данила Панова, Олю Мартиновську й Олега Кошевого. Думаю, вони потраплять у фінал. Вони талановиті, ініціативні й хочуть пов’язати майбутнє з кулінарією.
«Додому повертатися не планую»
Яку страву ви вважаєте своєю візитівкою?
Такої ще немає, напевно. Усе залежить від того, кому готую, в яких умовах і з яких інгредієнтів. Але наразі подобається страва, яку я готував на конкурсі, коли повернувся у проект. Це курка в апельсиново-моркв’яному соусі з пюре із цвітної капусти, запеченою картоплею і яблуком. Дуже смачна страва.
Окрім кулінарії, чи маєте якісь інші хобі?
Мені дуже подобаються екстремальні види спорту. Практикую скелелазіння, сноубординг, турпоходи і вже двічі стрибав з парашутом.
Чи плануєте ви продовжувати кулінарну кар’єру після шоу?
Після закінчення проекту я трохи відпочив удома і приїхав до Києва шукати роботу. Мене запрошували в ресторани іменитих столичних готелів. В одному з них я зараз і працюю. До Нової Водолаги повертатися не планую. Я хочу відкрити для себе нові горизонти, саме тому й переїхав до столиці.
Що приготувати на Новий рік
«На столі обов’язково має бути олів’є. Дуже люблю цей салат. Він асоціюється у мене з Новим роком. Свято не обійдеться без солодощів, шампанського, мандаринів і, безумовно, холодних легких закусок. Вони добре підійдуть під тости, яких буде багато святкової ночі (посміхається). Я фанат закусок на шпажці. Це швидко, просто і красиво. Наприклад, взяти помідори чері, сир моцарела, гілочку базиліка, наколоти це все на шпажку й полити соусом песто. І таких 20 шпажок. Або наколоти креветки з лимоном. Але особисто я схиляюся до того, що стіл не має ломитися від ласощів. Їх має бути небагато, але вони повинні бути смачними й корисними».
Курка від Андрія Колісника
Берете філе курки, 200 г цвітної капусти. Соус: 100 г моркви, 1 апельсин, 50 г води, мед, цукор, сіль за смаком, крохмаль. З моркви робите фреш, додаєте апельсиновий сік, мед. Доводите все це в каструлі до кипіння і додаєте трохи крохмалю для згущення.
Яблуко ріжете кружечками. Картоплю трохи відварюєте, нарізаєте кружечками й запікаєте в духовці разом з яблуком. Цвітну капусту відварюєте в молоці з паличкою кориці, збиваєте в блендері й додаєте трохи вершків.
Ірина Гудзь
Мова оригіналу