Кохана, ми вбиваємо дітей

Що робити вагітним дітям?

На пост-шоу програми «Кохана, ми вбиваємо дітей» експерти та запрошені гості обговорили тему малолітніх мам, і підказали батькам, як говорити з дітьми про секс так, щоб уникнути ранньої вагітності. Але якщо трапилося так, що ви – підліток, і завагітніли, важливо не панікувати у такому випадку. Психолог і ведуча соціальних проектів Наталія Холоденко розповіла, як вчинити дітям і батькам в подібній ситуації.

cBHSKKY8_inettools.net_resize_image

«Самій дівчині треба налаштуватися бійцівськи. У тому плані, щоб прийняти рішення про те, що дитину обов’язково потрібно народжувати. І завжди знайдуться якісь люди, наприклад, через ті ж соціальні мережі, які неодмінно підтримають. У мене є маса прикладів, коли в підлітковому віці дівчата робили аборти, а потім у них щось не зросталося, і тепер, у дорослому житті, у них немає дітей, і вони думають: «Навіщо я зробила цей аборт?». Виявляється, через те, що мама сказала інститут закінчити. Але біологічно організм в принципі готовий набагато більше в 16 років до народження дитини, ніж у 45», – каже Наталія.

Читайте також:Донька дорікає маму тим, що вона рано народила

Психолог дотримується думки, що страх батьків перед ранньою вагітністю їхньої дитини – це скоріше стереотип, ніж справжня проблема:

«Я завжди підтримую народження дитини. Інша справа, що не завжди дівчина соціально і психологічно готова до вагітності, і не завжди готові її батьки, але я вважаю, що це більше стереотип, ніж реальна проблема. Так дівчина, яка народила років в 16, відведе дитину в садок, поставить її на ноги, а потім закінчить училище або інститут. А якщо вона народить в 25, то вона спочатку закінчить інститут, а потім вже займеться дитиною. Я не бачу в цьому проблеми, і не засуджую це. У подібних історіях мені не подобається те, що самі родичі роблять з цього проблему».

Читайте також: Донька в 11 років стверджує, що їй нема за що поважати маму

Психолог розповіла, де майбутніймолодій мамі шукати підтримки, якщо її не надали батьки: «Я вважаю, що дівчині варто шукати підтримку серед волонтерів, в соціальних мережах – завжди знайдуться люди, які дадуть одяг та інші необхідні речі».

«Основна проблема, яка реально існує – це соціальна. З житлом, з тим, що хлопець не завжди готовий стати батьком. Але це настільки природно і правильно – бути мамою, – каже психолог. Просто самій дівчинці вже потрібно буде читати літературу про те, як виховувати дитину, як бути дорослою, шукати підтримку в своєму оточенні, будувати нове оточення, тобто реально працювати над тим, щоб ставати морально готовою бути в колі таких же  мам. Я впевнена, що тоді все буде у них добре».

Video: Что делать беременным детям?

Психолог Наталья Холоденко рассказала, как не запаниковать подросткам, которые узнали о своей беременности.

Дивіться наступну частину

Дивіться попередній випуск просто зараз!

Читайте також