Кохана, ми вбиваємо дітей

Як виховувати дитину, якщо вас в дитинстві били батьки

Досить поширене явище, коли батьки, до яких в дитинстві застосовувалась агресія, маючи власних дітей, застосовують до них таку ж тактику – як покарання або, як спосіб проявити своє верховенство, б’ють дитину. Психолог Наталія Холоденко розповіла, чому люди застосовують силу до своїх дітей за прикладом батьків, і як зробити так, щоб на поведінку дорослої людини в даній ситуації не лягав відбиток його дитинства.

4

«Є частина людей, які, переживши це, самі не роблять в житті подібних помилок, бо знають, як це погано. Але разом з цим є така форма «психологічної дідівщини», коли людина вважає себе вправі чинити зі своєю дитиною так, як поводилися з нею, просто тому, що ми легко копіюємо моделі поведінки своїх батьків. Тобто дуже часто кричать або б’ють дітей мимоволі, не замислюючись про це », – каже психолог.

Дивіться також:Из-за агрессии матери дети убегают из дома

Для того, щоб переосмислити свою поведінку, усвідомити, що бити дитину – це неприйнятно, Наталія Холоденко радить замислитися над тим, що побиття дорослим дитини можна порівняти з тим, як чоловік б’є жінку:

«Я вважаю, що той дзвіночок, який міг би допомогти прокинутися від цих агресивних спалахів – це задуматися про те, що коли доросла людина б’є дитину в якості покарання, особливо коли жінка б’є свою дитину – це те ж саме, як чоловік б’є жінку. Тобто нічого тут, крім фізичної переваги, як аргумент, не фігурує. Тому перше, що варто усвідомлювати – це як вам було б, якби доросла людина била б іншу дорослу людину. Адже це було актуально ще сто років тому – вважалося, що у виховних цілях бити дружину – це нормально. Зараз всім це здається жахливим, але бити дитину разом з цим вважається адекватним заходом виховання. Важливо усвідомити, який це жах».

Для того, щоб не говорити зайвого своїй дитині, і не застосовувати до неї силу, психолог радить не вирішувати проблем в стані емоційного збудження.

«Потрібно запам’ятати – не варто нічого з’ясовувати з дитиною, коли ви закипаєте. Вмивайтеся холодною водою, телефонуйте комусь і розповідайте про це, пишіть лист, виходьте на вулицю і прогулюйтеся, але в емоційному стані не вирішуйте ніяких питань з людиною. Тому що в таких станах ми, як правило, перебільшено реагуємо на події », – говорить Наталія Холоденко.

Дізнатися, які поради на тему материнської агресії давали експерти та гості пост-шоу проекту “Кохана, ми вбиваємо дітей” ви можете, подивившись відео:

Video: Как воспитывать ребенка, если вас самих в детстве били родители

Психолог Наталья Холоденко рассказала, как правильно воспитать своих детей тем людям, которых в детстве избивали родители.

Смотрите следующую часть

Читайте також