Ігри Нескорених

Про проект

Ігри Нескорених, або Invictus Games — міжнародні спортивні змагання військовослужбовців і ветеранів, які зазнали травм під час бойових дій. Телеканал СТБ разом з Міністерством оборони України провів Національний відбір учасників проекту та організовує українську частину змагань.

Invictus — «незламний, нескорений». Ці міжнародні мультидисциплінарні змагання колишніх і діючих військових, які зазнали поранень у ході бойових дій, що проводяться в різних країнах з 2014 року з ініціативи британського принца Гаррі. На створення проекту його надихнув аналогічний американський проект Warrior Games, який з 2010 року щорічно проводиться в США під егідою Олімпійського Комітету США.

«Invictus Games» вперше відбулися у 2014 році у Лондоні. Тоді взяли участь 13 країн з Європи, Азії, Північної Америки та Океанії. На другі Ігри в американському Орландо приїхали вже 15 країн. На Ігри в Сіднеї, які пройдуть у жовтні цього року, запрошені вже 18 країн, в тому числі і Україна. Також в 2018 році в Іграх вперше візьме участь Польща.

Змагання включають в себе наступні дисципліни: стрільба з луку, атлетика, веслування на тренажерах, екстремальне керування від Jaguar Land Rover, пауерліфтинг, велоспорт на шосе, регата, вітрильний спорт, волейбол сидячи, плавання, баскетбол у візках, регбі у візках.

Проблема реабілітації військовослужбовців — учасників АТО з інвалідністю, або пораненнями і психологічними травмами, є сьогодні гострим соціальним питанням, яке вимагає негайної уваги з боку держави, ЗМІ, громадських організацій та населення України у цілому.

На думку організаторів, «Invictus Games» повинні подолати існуючі у суспільстві стереотипи сприйняття військовослужбовців, ветеранів і звичайних людей з інвалідністю.

У жовтні 2018 глядачі телеканалу СТБ побачать, як формувалася наша збірна, які історії подолання стоять за нашими героями і, власне, саму міжнародну церемонію «Ігор Нескорених», які цього року пройдуть у австралійському місті Сіднеї.